Etiketa nga Arkiva ‘www.kosova sot’
Nga lajmi me i fundit Ne 13:18 22-07-2014
0 Komente

Damir Fazlliç, e shkuara e errët e mikut të Berishës (Burimi: Shekulli.com.al)

Damir Fazlliç, biznesmeni boshnjak i përgjigjet thashethemeve dhe aludimeve për aktivitete kriminale. Zbulon se si u bë një figurë me ndikim në Ballkan dhe më gjerë, si dhe flet për planet e tij Asgjë More...

Nga lajmi sot Ne 11:26 10-12-2013
0 Komente

Thaçi: Është shmangur rreziku i ndarjes së Kosovës (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se në bisedimet me Serbinë është shmangur çdo mundësi e ndarjes së Kosovës, nga krijimi i ndonjë autonomie, apo “Republike Serbe”. Ai tha se me zgjedhjet More...

Nga lajme nga bota Ne 12:21 04-04-2013
0 Komente

Zhvillimi rural, Berisha: Projekt i rëndësishëm për zhvillimin e qëndrueshëm dhe punësimin (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE-Kryeministri Sali Berisha e vlerësoi sot projektin për bujqësinë dhe zhvillimin rural si një nga më të rëndësishmit për zhvillimin e qëndrueshëm të vendit dhe punësimin. Duke folur në një More...

Nga lajme nga bota Ne 7:46 04-04-2013
0 Komente

Gjyshja: Qamilja ka gisht në zhdukjen e Bleonës (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

KUKES – Katër ditë pas arrestimit të 20-vjeçarit Begzim Isa nga fshati Orgjost i Kukësit, i cili akuzohet për trafikim të të miturve, i vetmi detaj që jep policia lidhur me ecurinë e kërkimeve More...

Nga lajme nga bota Ne 7:12 04-04-2013
0 Komente

Ndryshimet, Nishani dekreton katër ministrat e rinj të qeverisë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANË – Demokratët deri dje bashkëqeverisnin me aleatët, por nga sot të gjithë ministrat i përkasin PD-së. I vetmi aleat në qeveri mbetet Fatmir Mediu i PR-së, ndërkohë që LSI-ja tërhoqi tre More...

Nga lajmi sot Ne 19:34 03-04-2013
0 Komente

Ilir Meta: Pranojmë ftesën e PS-së për koalicion parazgjedhor për një ekuilibër politik dhe ekuilibër në ndarjen e pushteteve (Burimi: Lajm Shqip, www.lajm-shqip.com)

Lëvizjes Socialiste për Integrim, ka mbledhur sot në orën 17:00 mbledhja e Kryesisë së në vazhdën e funksionimit normal dhe në përputhje me statutin të të gjitha strukturave drejtuese të partisë për More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:56 26-01-2013
0 Komente

Plagosja në Tiranë, Ambasadori në Arabi: Po pati faj djali im të dënohet (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE- Nëse djali im shpallet nga drejtësia shqiptare fajtor, le të marrë dënimin që i takon”. Kështu shprehet ambasadori i Shqipërisë në Emiratet e Bashkuara Arabe, Behar Bejko në një lidhje More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:43 26-01-2013
0 Komente

Maringlen Përgjini dorëzohet në polici: Nuk e kam vrarë unë Shtjefnin (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Maringlen Përgjini, i cili akuzohet për vrasjen e 26-vjeçarit, Martin Shtjefni dhe plagosjen e Ergys (Ëngjëll) Nikës, është vetëdorëzuar në polici. Përgjini mohon të ketë ekzekutuar me dy plumba 26-vjeçarin, More...

Nga gazeta e pavarur Ne 12:30 24-01-2013
0 Komente

QSUT, goditet më karrige në kokë kryeinfermieri (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Goditet me karrige në kokë kryeinfermieri i në QSUT-së nga një i afërm i një pacienti në spitalin e Qendrës Spitalore “Nënë Tereza”. Ndërkohë që shkaqet e këtij veprimi ende nuk janë More...

Nga gazeta e pavarur Ne 12:16 24-01-2013
0 Komente

Nëna: “Jam penduar që hodha foshnjën në mbeturina”. Pipero: “Mjekja Thaçi ka bërë vrasje me paramendim” (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

“Jam e penduar që hodha foshnjën në mbeturina. Zoti më ka dënuar për këtë”. Këto janë fjalët e nënës 28- vjeçare, e cila vetëm  dy javë më parë abortoi foshnjën dhe e hodhi në kazanin e More...

All Rights Reserved 2016.