Etiketa nga Arkiva ‘arratisja nga burgu’
Nga lajmi sot Ne 20:25 06-12-2013
0 Komente

Emërohet drejtori i ri i burgut në Drenovë, Filip Ulndreaj (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

KORÇË- Filip Ulndreaj do të jetë drejtori i ri i burgut të sigurisë së lartë në Drenovë. Emërimi i Ulndreaj erdhi pas shkarkimit të drejtorit të mëparshëm Genci Postoli i cili u largua nga detyra More...

Nga lajmi sot Ne 12:57 26-11-2013
0 Komente

Tre të arratisurit dyshohet se kanë kaluar kufirin (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Tre te burgosurit e arratisur nga burgu i Drenovës mendohet ta kenë kaluar tashmë kufirin grek. Policia, e cila po kërkonte në zonen pyjore të Dardhës një ditë më parë gjeti gjurmë të tre të arratisurve.  Ata More...

Nga lajmi sot Ne 13:08 24-11-2013
0 Komente

Dy të arrestuar si organizatorë të arratisjes, lëviznin me makinën e mikut të Tafilit (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Dy të arrestuar si organizatorë të arratisjes, lëviznin me makinën e mikut të Tafilit – Arrestohen në Elbasan dy persona të dyshuar si organizatorë të arratisjes së të dënuarve nga burgu i More...

Nga lajmi sot Ne 9:39 24-11-2013
0 Komente

“Thyhet” burgu i Drenovës, kapet njëri, 6 ende të lirë. Gjenden 2 makinat e arratisjes (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

KORCE – Arratisen në mënyrë spektakolare 7 të dënuar nga Burgu i Sigurisë së Lartë të Drenovës në Korçë. Ngjarja e rëndë, e cila ka ngritur në këmbë Policinë e Shtetit ka ndodhur rreth More...

Nga gazeta e pavarur Ne 17:39 16-04-2013
0 Komente

Greqi, arratiset nga burgu i riu shqiptar (Burimi: Alb-Observer, www.alb-observer.com)

Një 22-vjeçarë shqiptarë ishte arrestuar nga policia greke për disa viedhje, e ndërsa mbahej në komisariatin e Lamias  në Greqi ka gjetur mundësinë dhe është arratisur. Ngjarja ka ndodhur gjatë mesnatës More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:53 10-04-2013
0 Komente

U arratis nga burgu 8 muaj më parë, kapet në Fier i dënuari (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

FIER – Kapet pas 8 muajsh i arratisuri nga burgu Astrit Dervishi. Ky i fundit është arrestuar në komunën Frakull të Fierit, teksa ishte shpallur në kërkim që prej gushtit të vitit të kaluar. Astrit More...

Nga gazeta e pavarur Ne 14:34 01-04-2013
0 Komente

Greqi, një nga vrasësit e 25-vjeçares, shqiptar i arratisur nga burgu (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Policia greke identifikon një nga personat që kryen grabitjen në një restorant në Athinë dhe më pas qëlluan për vdekje aksidentalisht një vajzë 25 vjeç në rrugën nacionale Athinë-Thiva. Ai është More...

Nga gazeta e pavarur Ne 14:49 18-03-2013
0 Komente

Alket Rizai: Kësaj here nuk më eci, por do ta provoj prapë (Burimi: Gazeta Tema,

Alket Rizai duket se nuk ka ndërmend të dorëzohet në përpjekjet e tij për t’u arratisur nga burgu i Malandrinos në Greqi. “Mbaroi. Le ta përfundojmë këtu gjithë situatën. Nuk ka më kuptim”, tha More...

Nga gazeta e pavarur Ne 18:52 02-02-2013
0 Komente

Itali, 2 shqiptarë arratisen nga burgu. Një prej tyre vrasës, theri në vitin 2007 një shqiptar (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

PARMA-Dy shqiptarë kane kryer një arratisje spektakolare nga burgu në Parma, Itali ku po vuanin dënimin e marrë nga drejtësia italiane. Lajmi, i publikuar në mediat italiane, i referohet policisë vendase, More...

All Rights Reserved 2016.