Etiketa nga Arkiva ‘ballkan web’
Nga Lajmi Fundit Ne 10:38 26-10-2016
0 Komente

Pagat e gardianëve, kërkesë për t’u barazuar me Policinë e Shtetit (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Vendimi i qeverisë për rritjen nga janari të rrogave të policëve është ndjekur me vëmendje edhe nga Drejtoria e Burgjeve. Sipas këtij institucioni, kjo rritje duhet të përfshijë edhe pagat e punonjësve More...

Nga lajme nga bota Ne 13:58 29-09-2015
0 Komente

Fjalimi i deputetit të LSI-së, Spartak Braho gjatë mbledhjes së Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë (Burimi: LSI, www.lsi.al)

I nderuar Kryetar, të nderuar zotërinj ekspert, z. Rainer, z. Devill! Unë do të shpreh disa mendime në cilësinë e anëtarit të komisionit, duke nënvizuar së pari se me kolegët e opozitës ne kemi një More...

Nga lajme nga bota Ne 19:06 08-07-2015
0 Komente

Merkel: Doni anëtarësim në BE? Bëni reformën në drejtësi. Rama: Do plotësojmë të gjitha kushtet (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Reforma në  drejtësi mbetet kusht kryesor për çeljen  e negociatave për antarësimin e Shqipërisë në BE. Tek kjo reformë e vendosi theksin kancelarja  Merkel, e cila tha se procesi  nuk po ngadalësohet More...

Nga lajme nga bota Ne 14:33 30-06-2015
0 Komente

Tri kërkesat e Gjermanisë për Kosovën (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Vazhdimi i dialogut, kompromiset e nevojshme dhe themelimi i Gjykatës Speciale janë tri kërkesat që kancelarja gjermane, Angela Merkel i ka paraqitur sot Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, në takimin More...

Nga lajme nga bota Ne 14:14 30-06-2015
0 Komente

Horoskopi, 30 qershor 2015 (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

DASHI 21/3 – 20/4 Sot ka shumë mundësi ta lini pas dore personin që keni në krah. Beqarët në do kenë dashuri me shikim të parë. Në planin financiar do jeni të kthjellet për hapat që duhet të More...

Nga lajmi sot Ne 13:29 29-06-2015
0 Komente

Meta priti Bashkëraporterët e Komisionit të Monitorimit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Meta priti Bashkëraporterët e Komisionit të Monitorimit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta priti Bashkëraporterët e Komisionit të Monitorimit të Asamblesë More...

Nga lajme nga bota Ne 15:50 22-06-2015
0 Komente

Prononcimi i deputetes së LSI-së, znj. Monika Kryemadhi dhënë për televizionin “News 24” (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Në kutinë 720 të Komunës Kolsh janë gjetur 40 fletë votimi mbi numrin e njerëzve që kanë marrë pjesë në votime. Sigurisht që kjo është një gjë shumë e rëndë që ka ndodhur, është një cenim More...

Nga lajme nga bota Ne 15:39 01-06-2015
0 Komente

Kryetari i LSI, z. Ilir Meta merr pjesë në paraqitjen nga ana e kandidatit të ASHE për Bashkinë e Lezhës, z. Viktor Tushaj të programit në Ishull Lezhë (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Kryetari i LSI, z. Ilir Meta merr pjesë në paraqitjen nga ana e kandidatit të ASHE për Bashkinë e Lezhës, z. Viktor Tushaj të programit në Ishull Lezhë Meta: Do ketë mbështetje dhe subvencione për të More...

Nga lajme nga bota Ne 15:30 01-06-2015
0 Komente

Kandidati i ASHE për Bashkinë e Cërrikut z. Altin Toska i shoqëruar nga Ministri Edmond Haxhinasto takim me komunitetin rom dhe egjiptian si dhe me fermerë në Mollas (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Kandidati i ASHE për Bashkinë e Cërrikut z. Altin Toska i shoqëruar nga Ministri Edmond Haxhinasto takim me komunitetin rom dhe egjiptian si dhe me fermerë në Mollas Toska: Një vëmendje do t’i kushtojmë More...

Nga lajme nga bota Ne 15:20 01-06-2015
0 Komente

“Gra, votoni Erionin që t’i riktheni maternitetit gjinekologun” (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Gjatë prezantimit të projektit të Parkut Olimpik Kombëtar, kryeministri Edi Rama nuk mund të mos bënte disa batuta për kandidatin demokrat që kandidon për bashkinë e Tiranës. Ai dha një mesazh edhe për More...

All Rights Reserved 2016.