Etiketa nga Arkiva ‘borxhi’
Nga lajme nga bota Ne 11:16 29-10-2012
0 Komente

Borxhi kërcënon vendin, FMN: 64% e PBB (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Vlerësimi 2012 Fondi Monetar, parashikime të zymta për ekonominë dhe papunësinë. Bode: Nuk e ulim dot Ekonomia e vendit pritet të përfshihet në të tjera situata më të vështira, nga sa ka kaluar deri More...

Nga lajme nga bota Ne 18:08 27-10-2012
0 Komente

Qeveria “shkurton” shpërblimet te privati (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Paketa fiskale Nuk do të njihen si shpenzime të zbritshme. Rishikohen tarifat doganore, gjobat dhe procedurat Përveç pagës së 13-të që jepet në fund të vitit, qeveria nuk do t’i njohë si shpenzime bonuset Punonjësit More...

Nga lajme nga bota Ne 18:00 27-10-2012
0 Komente

Taçi, i zhytur në borxhe tek “Albpetroli” (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

KLSH zbulon borxhin 5,4 miliardë lekë të “Armo”-s. Në total, 90 milionë USD pa u mbledhur Rezar Taçi, aksioneri kryesor i “Vetro Energy” që pretendon blerjen e “Albpetrol sh.a.” për 850 milionë More...

Nga lajme nga bota Ne 9:55 26-10-2012
0 Komente

Fullani: Politikë fiskale ekstreme për të shmangur krizat e borxhit. Berisha: Leku më i forti në Europë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani vlerësoi se reformat ë ndërmarra nga Shqipëria bënë të mundur që ajo të përballonte krizën e madhe financiare që kaploi vendet më More...

Nga lajme nga bota Ne 14:38 19-10-2012
0 Komente

KLSH: Rritet borxhi tatimor, arrin 64.5 mld lekë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Kriza që po kalojnë bizneset po reflektohet edhe me mospagim të taksave dhe tatimeve prej tyre. Borxhi tatimor arriti në fund të vitit 2011, vlerën e 64.5 miliardë lekëve, duke shënuar një More...

Nga gazeta e pavarur Ne 11:46 05-10-2012
0 Komente

FMN: U shit pasuria e brezave të ardhshëm, të ardhurat të shkojnë për borxhin (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Raporti i plotë për “Albpetrolin”, kreditë e këqija dhe bankat Fondi Monetar Ndërkombëtar insiston që me të ardhurat e shitjes së pasurisë së shqiptarëve të shlyhet një pjesë e borxhit publik. More...

Nga gazeta e pavarur Ne 11:55 02-10-2012
0 Komente

Bode: Rritja e ekonomike, jo në përputhje me objektivat e qeverisë (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Një konferencë të përbashkët për të analizuar ecurinë ekonomike të Shqipërisë ka zhvilluar sot Ministri i Financave me përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar, si edhe të Bankës së Shqipërisë. Ministri More...

Nga lajme nga bota Ne 12:50 16-09-2012
0 Komente

Gjoba 30 milionë euro nga Tatimet fundos Cez Shpërndarje (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

CEZ paralajmëron të tjera risqe në planin financiar Kush pret që CEZ të kryejë investime këtë vit, do të zhgënjehet. Aktualisht kompania vë në diskutim aftësinë për të paguar importet, pasi gjoba More...

Nga gazeta e pavarur Ne 15:23 13-09-2012
0 Komente

Troket kriza energjetike (Burimi: Top Channel, top-channel.tv)

Top Channel ka mësuar se para pak ditësh kompania CEZ i është drejtuar Entit Rregullator të Energjisë përmes një letre zyrtare, ku i bën të ditur se nuk mund të përmbush dot më detyrimin ligjor për More...

Nga lajme nga bota Ne 12:42 12-09-2012
0 Komente

Gjermania aprovon fondin e shpëtimit për eurozonën (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

GJERMANI – Gjykata Kushtetuese në Gjermani i ka hapur rrugën fondit të përhershëm për shpëtimin e eurozonës, që njihet ndryshe si Mekanizmi i Stabilitetit Europian, ESM. Por vendimi i marrë sot More...

All Rights Reserved 2016.