Etiketa nga Arkiva ‘bota’
Nga Lajmi Fundit Ne 16:00 27-10-2016
0 Komente

“ Elbasan Arena ” gati për Izraelin, në pritje të “Loro Boriçit” (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Optimizmi i rikuperimit të fushës së stadiumit “Loro Boriçi” brenda afatit për ndeshjen e radhës ndërkombëtare është shuar shumë shpejt.Pavarësisht se kompania greke, e cila e ka montuar dhe ka sjellë More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:15 27-10-2016
0 Komente

Zgjedhjet e 6 nëntorit, Meta: LSI duhet të ketë vetëm një aleat, transparencën me qytetarët (Burimi: Noa, www.noa.al)

Tre kandidatët për kryetar të LSI-së morën pjesë në një takim me strukturat e Lëvizjes Socialiste për Integrim të Tiranës, ku prezantuan platformat e tyre në kuadër të fushatës për zgjedhjet e 6 More...

Nga Lajmi Fundit Ne 8:55 27-10-2016
0 Komente

Tërmeti 5.5 ballë në Italia , panik dhe frikë te njerëzit (Burimi: Noa, www.noa.al)

Tërmeti me magnitudë 5.5 ballë ka goditur sonte ora 19.10 Italinë Qendrore, njofton Instituti Kombëtar italian i Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë. Epiqendra e këtij tërmeti është lokalizuar në provincën More...

Nga Lajmi Fundit Ne 16:23 26-10-2016
0 Komente

Dalin rezultatet e analizave të drogës të Brad Pitt (Burimi: Gazeta Express, www.gazetaexpress.com)

Aktori i njohur Brad Pitt është përballuar me disa akuza javëve të fundit, për dhunë fizike ngaj fëmijëve të vetë. Aktori Brad Pitt po hetohet për abuzim ndaj fëmijëve nga policia dhe shërbimet sociale More...

Nga Lajmi Fundit Ne 14:35 26-10-2016
0 Komente

Partizani -Skënderbeu ,Përplasja për titullin do të luhet në Elbasan (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Sfida kryesore e javës së 9 në Kategorinë Superiore, përplasja e drejtpërdrejtë për titullin mes Partizani dhe Skënderbeu , do të zhvillohet në “Elbasan Arena”. Federata Shqiptare e Futbollit zyrtarizoi More...

Nga Lajmi Fundit Ne 10:38 26-10-2016
0 Komente

Pagat e gardianëve, kërkesë për t’u barazuar me Policinë e Shtetit (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Vendimi i qeverisë për rritjen nga janari të rrogave të policëve është ndjekur me vëmendje edhe nga Drejtoria e Burgjeve. Sipas këtij institucioni, kjo rritje duhet të përfshijë edhe pagat e punonjësve More...

Nga Lajmi Fundit Ne 15:28 25-10-2016
0 Komente

Ushtria Amerikane, shtatë fakte që nuk i keni ditur (Burimi: Gazeta Express, www.gazetaexpress.com)

Army U.S.A”, është ushtria më e fuqishme në botë, nga teknologjia, armatimi dhe mënyra e organizimit. Por sa nga ju kanë informacione më të detajuara rreth Ushtrinë Amerikane? Ushtria Amerikane është More...

Nga Lajmi Fundit Ne 8:00 25-10-2016
0 Komente

Majlinda Kelmendi: S’kam shkuar kurrë në pub, i jam dedikuar vetëm stërvitjes(Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Kampionia e botës xhudo Majlinda Kelmendi e ftuar në emisionin “Pasdite në Top Channel” ka treguar për herë të parë disa detaje për jetën e saj. “Kam filluar të merrem me këtë sport sepse edhe More...

Nga Lajmi Fundit Ne 7:52 25-10-2016
0 Komente

Stephen Hawking: Mos kontaktoni me Alienët, për ta jemi”bakterje”(Burimi: Albeu, www.albeu.com)

Fizikanti dhe kozmologu Stephen Hawking, edhe një herë ka paralajmëruar për rreziqet që lidhen me jetën jashtëtokësore dhe përpjekjet për t’i kontaktuar, raporton “The New York Times”. Stephen More...

Nga Lajmi Fundit Ne 13:37 21-10-2016
0 Komente

10 rastet më të tmerrshme të njerëzve të varrosur për së gjalli (Burimi: Bota Sot, www.botasot.info)

Ideja e të varrosurit për së gjalli është një frikë universale. Të zgjohesh duke e gjetur veten të bllokuar nën tokë është pothuajse një dënim me vdekje. Këto histori janë tregime të mrekullueshme More...

All Rights Reserved 2016.