Etiketa nga Arkiva ‘emigranti’
Nga gazeta shqip Ne 11:37 21-05-2013
0 Komente

Emigranti shqiptar rrëfen tmerrin: “Ja si u mbajtëm peng dhe u dhunuam nga pronari grek” (Burimi: Alb-Observer, www.alb-observer.com)

Emigranti-Njëri prej katër emigrantët shqiptarë, të cilët u mbajtën peng prej më shumë se 24 orësh në Anja të Kretës nga pronari i tyre grek kanë treguar dhunën dhe peripecitë që hoqën.  “Disa More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:01 30-04-2013
0 Komente

Kanuni, shqiptari vret gruan në Zvicër. “Më tradhtoi me një turk” (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Një burrë shqiptar ka vrarë gruan, nisur nga normat e Kanunit, pasi e tradhtonte me një shtetas turk. Shqiptari nga Kosova ka dal sot para një gjykate në Sankt Gallen në Zvicër, ku për dy orë ka rrëfyer More...

Nga gazeta e pavarur Ne 9:44 25-04-2013
0 Komente

I riu tenton të përdhunojë adoleshenten pasi e mashtron në Facebook (Burimi: Alb-Observer, www.alb-observer.com)

Një 28 vjecar është shtirur në Facebook si një 15 vjecar dhe ka nisur një miqësi virtuale me një adoleshente 14 vjecare. Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në Brianza të Italisë ku Younes E. një emigrant More...

Nga gazeta e pavarur Ne 15:24 04-03-2013
0 Komente

Arratiset nga spitali i burgut në Greqi, gjendet i vdekur emigranti shqiptar (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Një emigrant shqiptar i cili u arratis nga spitali i burgut të Nafplis në Greqi, është gjetur i vdekur pranë Kakavijës. 40-vjeçari shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet ende i ditur është gjetur More...

Nga gazeta e pavarur Ne 13:59 31-01-2013
0 Komente

Harta e emigrantëve shqiptarë. Ndërkombëtarët raportojnë 164 mijë shtetas më shumë se censusi (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Rreth 1/3 e popullsisë shqiptare jeton në emigracion. Vetë Shqipëria ka pritur 89 106 shtetas të huaj. Greqia renditet e para në listën e vendeve pritëse, ndërsa Australia e fundit me më More...

Nga gazeta e pavarur Ne 17:36 18-01-2013
0 Komente

Racizmi në Greqi, përfaqësues të “Agimit të Artë” vrasin emigrantin (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Një emigrant palestinez ka humbur jetën, pasi ka rënë pre e racizmit duke u sulmuar nga përfaqësues të Agimit të Artë. Edhe pse kishte 6 vjet që jetonte e punonte në Athinë, 27-vjeçari Sahxat Loukman More...

Nga gazeta e pavarur Ne 18:54 09-01-2013
0 Komente

Kretë, vetëvaret 44-vjeçari pasi njoftoi vëllanë në Shqipëri (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Një shqiptar që jetonte në Iraklio të ishullit të Kretës në Greqi, i ka dhënë fund jetës. Emigranti shqiptar, 44 vjeç, baba i dy fëmijëve u gjet i vetëvarur në ndërtesën ku punonte (në foto). Sipas More...

Nga gazeta e pavarur Ne 13:15 05-01-2013
0 Komente

Vrasja e emigrantit në Tiranë, vëllai: S’na bind pista e grabitjes (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Familjarët e emigrantit 41-vjeçar Agron Dervishi, i cili u vra në Tiranë ditën e parë të vitit të ri, më 1 janar 2013, i kërkojnë Policisë që të zbulojë autorët e krimit. Ylber Dervishi, More...

Nga gazeta e pavarur Ne 19:54 31-12-2012
0 Komente

Itali, vdes në spital shqiptari i plagosur në atentat (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Ndërron jetë në një spital në Itali Orges Fisniku, shqiptari i cili u plagos në një atentat të ndodhur më 23 dhjetor në rrugën Mario Carlit në San Savero të Italisë. 31 vjeçari i njohur dhe si “Oreste” More...

Nga gazeta e pavarur Ne 20:34 09-11-2012
0 Komente

Arrestohet 29-vjeçari shqiptar, dyshohet për trafik ndërkombëtar armësh (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Athinë-Një shqiptar 29 vjeç është arrestuar nga policia greke. Shtetasi shqiptar u arrestua pasi në shtëpinë e tij në Athinë u gjetën një sasi e konsiderueshme kanabisi si edhe armë: fishekë, pistoleta, More...

All Rights Reserved 2016.