Etiketa nga Arkiva ‘gazeta’
Nga Lajmi Fundit Ne 8:55 27-10-2016
0 Komente

Tërmeti 5.5 ballë në Italia , panik dhe frikë te njerëzit (Burimi: Noa, www.noa.al)

Tërmeti me magnitudë 5.5 ballë ka goditur sonte ora 19.10 Italinë Qendrore, njofton Instituti Kombëtar italian i Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë. Epiqendra e këtij tërmeti është lokalizuar në provincën More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:39 26-10-2016
0 Komente

Vendimi i Apelit për “Drenica 1 e 2” mbledh në seancë Kuvendin ne Kosovë (Burimi: Gazeta Express, www.gazetaexpress.com)

Vendimi i Apelit për ta vërtetuar dënimin ndaj ish-pjesëtarëve të UÇK-së në dy rastet “Drenica’” pritet t`i mbledhë në një debat të jashtëzakonshëm deputetët e Kuvendit të Kosovës. Deputetët More...

Nga Lajmi Fundit Ne 11:01 26-10-2016
0 Komente

Aksione anti kanabis , asgjesime dhe arrestime te shumta (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Aksione anti kanabis te perhapura ne te gjithe territorin e Shqiperise ka cuar ne kapjen dhe asgjesimin e sasive te medha te kanabis sativa dhe gjtihashtu ka cuar ne arrestime te shumta te personave te kapur ne More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:48 26-10-2016
0 Komente

Tiranë, kërcënim me lëndë eksplozive përpara një lokali

Mëngjesin e ditës së sotme një bidon plastik me fitil është gjetur në oborrin e një lokali në Tiranë pranë Fakultetit të Shkencave Sociale. Me të marrë njoftimin, në vendin e ngjarjes ka vajtur More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:29 26-10-2016
0 Komente

Dekriminalizimi, Kuvendi: Asnjë subjekt me rekorde gjyqësore( Burimi: Top channel, www.top-channel.tv)

 Kuvendi i Shqipërisë ka dhënë informacion në lidhje me ecurinë e zbatimit të ligjit të dekriminalizimit dhe sipas tij, “asnjë nga subjektet e verifikimit nuk ka rekorde të gjendjes gjyqësore në vend, More...

Nga Lajmi Fundit Ne 16:25 19-10-2016
0 Komente

Shëtit botën falas dhe bën jetë luksoze pa asnje shpenzim

Duket shumë e mirë për të qenë e vërtetë, të shkosh në pushime dhe te besh jetë luksoze të cilat i paguan një person i panjohur i cili madje ju shëtit nëpër botë me aeroplan privat.Por për 21-vjeçaren More...

Nga Lajmi Fundit Ne 15:40 19-10-2016
0 Komente

Veliaj në fshatin Sos:Rregullimi i rrugëve shton vlerën pronës

Kreu i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka inspektuar nisjen e punimeve për ndërtimin e rrugës “Hermann Gmeiner”, në fshatin Sos. Sipas tij, në këtë zonë shtëpitë janë në proces legalizimi, dhe More...

Nga Lajmi Fundit Ne 10:05 18-10-2016
0 Komente

1 vit Ministri i Drejtesise, Manjani: Arritje, ligji i pronave dhe reforma në drejtësi

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka bërë këtë të martë në një takim me zyrtarë dhe mediat bilancin e punës 1-vjeçare. Në fjalën e tij, Ministri Manjani e ka vënë theksin tek ligji për kthimin More...

Nga lajme nga bota Ne 18:51 23-06-2015
0 Komente

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Ilir Meta vlerëson kandidimin e Dr. Halim Kosovës (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Ilir Meta vlerëson kandidimin e Dr. Halim Kosovës Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Ilir Meta vlerëson kandidimin e kandidatit të  “Aleancës More...

Nga lajme nga bota Ne 11:08 23-06-2015
0 Komente

Rezultatet në 54 bashki, e majta fiton 41, e djathta 13 (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Votimet e 21 qershorit u quajtën historike, për shkak se qytetarët shqiptarë votuan për herë të parë sipas ndarjes së re territoriale. Rezultatet rikonfirmojnë edhe një herë për pushtetin e së majtës, More...

All Rights Reserved 2016.