Etiketa nga Arkiva ‘gazeta koha jone’
Nga Lajmi Fundit Ne 14:35 26-10-2016
0 Komente

Partizani -Skënderbeu ,Përplasja për titullin do të luhet në Elbasan (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Sfida kryesore e javës së 9 në Kategorinë Superiore, përplasja e drejtpërdrejtë për titullin mes Partizani dhe Skënderbeu , do të zhvillohet në “Elbasan Arena”. Federata Shqiptare e Futbollit zyrtarizoi More...

Nga lajme nga bota Ne 13:58 29-09-2015
0 Komente

Fjalimi i deputetit të LSI-së, Spartak Braho gjatë mbledhjes së Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë (Burimi: LSI, www.lsi.al)

I nderuar Kryetar, të nderuar zotërinj ekspert, z. Rainer, z. Devill! Unë do të shpreh disa mendime në cilësinë e anëtarit të komisionit, duke nënvizuar së pari se me kolegët e opozitës ne kemi një More...

Nga lajme nga bota Ne 15:20 01-06-2015
0 Komente

“Gra, votoni Erionin që t’i riktheni maternitetit gjinekologun” (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Gjatë prezantimit të projektit të Parkut Olimpik Kombëtar, kryeministri Edi Rama nuk mund të mos bënte disa batuta për kandidatin demokrat që kandidon për bashkinë e Tiranës. Ai dha një mesazh edhe për More...

Nga lajme nga bota Ne 14:57 01-06-2015
0 Komente

Studentët, si të aplikojnë në shkollat britanike (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Britania e Madhe është një ndër vendet, ku shumë prej familjeve shqiptare dëshirojnë që fëmijët e tyre të ndjekin studimet e larta.  Kjo, falë universiteteve me një histori të gjatë suksesi dhe shanseve More...

Nga lajme nga bota Ne 14:43 01-06-2015
0 Komente

Matematika, ja teza e provimit (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Në datën 9 qershor, 46 mijë maturantë do të japin provimin e tretë në radhë dhe njëkohësisht provimin e dytë të detyruar, rezultati i të cilit hyn në formulën e llogaritjes së pikëve. Matematika, More...

Nga lajme nga bota Ne 11:56 21-05-2015
0 Komente

Elhada Dani në finalen e “Eurosong”-ut (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Këngëtarja Elhaida Dani përfaqësoi, dje, suksesshëm Shqipërinë në Festivalin Evropian të Këngës në skenën e Eurovizionit në Austri. Gjatë natës së parë në gjysmëfinale të festivalit, këngëtarja More...

Nga lajme nga bota Ne 15:17 11-05-2015
0 Komente

Roberto Saviano: Ka rivalitet mes mafieve të Tiranës dhe Prishtinës (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Roberto Saviano, autori i librit “Gomorra”, që flet për mafian napoletane, vjen për herë të parë në Tiranë. Në një intervistë për gazetaren, Alba Malltezi, Saviano flet për impaktin e parë More...

Nga lajmi me i fundit Ne 15:31 29-04-2015
0 Komente

Tiranë, gjendet i pajetë trupi i të moshuarës, u mbyt në Lanë (Burimi: Gazeta Shqiptarja, www.shqiptarja.com)

TIRANE – Trupi i një të moshuare është gjetur i pajetë në lumin e Lanës. 84-vjeçarja Bozhana Bodini kishte dalë nga shtëpia në orën 04:00 të mëngjesit  dhe nga ai moment kishte humbur kontaktet More...

Nga lajmi me i fundit Ne 15:17 29-04-2015
0 Komente

Burri harrohet brenda në furrë, bëhet konservë së bashku me 5 ton peshk (Gazeta Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Burri harrohet brenda në furrë, bëhet konservë së bashku me 5 ton peshk. Një vdekje e tmerrshme dhe e pamendueshme është ajo e José Melena, i cili ishte punëtor i një kompanie ushqimi në Kaliforni. More...

Nga lajmi me i fundit Ne 14:51 29-04-2015
0 Komente

Intervistë Bleona: Mua më kanë sharë që kur isha e virgjër (Burimi: Lapsi.al, www.lapsi.al)

Intervistë Bleona: Ka marrë leksione marketingu dhe mode për të krijuar një brand të vërtetë me emrin e saj. Ka regjistruar plot 80 këngë në anglisht dhe do të nxjerrë shumë shpejt gjashtë prej More...

All Rights Reserved 2016.