Etiketa nga Arkiva ‘gazeta shqip’
Nga Lajmi Fundit Ne 17:25 26-10-2016
0 Komente

Doni të hiqni dorë nga duhani? Provoni këtë dietë (Burimi: Noa, www.noa.al)

Deshironi te hiqni dore pergjithmon nga duhani?? Përpiquni të konsumoni më shumë perime dhe më pak mish dhe zëvendësoni filxhanin e kafesë me një gotë qumësht. Një studim i Universitetit tregon se frutat, More...

Nga Lajmi Fundit Ne 17:02 26-10-2016
0 Komente

Të gjithë e keni parë, por askush nuk e di çfarë domethënie ka shkronja “ i ” tek iPhone(Burimi: Gazeta Express)

” i ” është ndoshta njëra nga shkronjat më të rëndësishme në botë – por jo të gjithë e dinë se çfarë kuptimi ka ajo. Shkronja “ i ” tek iPhone është një veçori që e definon More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:39 26-10-2016
0 Komente

Vendimi i Apelit për “Drenica 1 e 2” mbledh në seancë Kuvendin ne Kosovë (Burimi: Gazeta Express, www.gazetaexpress.com)

Vendimi i Apelit për ta vërtetuar dënimin ndaj ish-pjesëtarëve të UÇK-së në dy rastet “Drenica’” pritet t`i mbledhë në një debat të jashtëzakonshëm deputetët e Kuvendit të Kosovës. Deputetët More...

Nga Lajmi Fundit Ne 10:24 26-10-2016
0 Komente

Manjani: Aktet noteriale nga Evropa në Kinë duhet të jenë njëlloj (Burimi: Noa, www.noa.al)

Ministri i Drejtësisë, z. Ylli Manjani ka pritur në takim një delegacion të nivelit të lartë, me përfaqësues të Dhomës Kombëtare të Noterisë Kineze. Delegacioni i cili ka zhvilluar një vizitë disa More...

Nga Lajmi Fundit Ne 14:06 21-10-2016
0 Komente

Marrëveshja me FMN-në, Ahmetaj: Në vitin 2017, vetëm raport konsulence (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Arben Ahmetaj zbuloi për herë të parë në Top Channel se çfarë do të ndodhë pas përfundimit të marrëveshjes me Fondin Monetar Ndërkombëtar FMN në shkurt të vitit të ardhshëm. “Nuk do të ketë More...

Nga Lajmi Fundit Ne 16:03 19-10-2016
0 Komente

Furgoni del nga rruga në Korçë ,2 të vdekur e 3 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në aksin rrugor Korçë-Bilisht, ku  furgoni ka dalë nga rruga e për pasojë 2 persona kanë mbetur të vdekur e 3 të tjerë të plagosur, dy prej More...

Nga Lajmi Fundit Ne 10:05 18-10-2016
0 Komente

1 vit Ministri i Drejtesise, Manjani: Arritje, ligji i pronave dhe reforma në drejtësi

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka bërë këtë të martë në një takim me zyrtarë dhe mediat bilancin e punës 1-vjeçare. Në fjalën e tij, Ministri Manjani e ka vënë theksin tek ligji për kthimin More...

Nga lajmi sot Ne 17:54 10-10-2015
0 Komente

Meta u shpreh ngushëllime autoriteteve turke dhe familjeve të viktimave të aktit terrorist në Ankara (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Meta u shpreh ngushëllime autoriteteve turke dhe familjeve të viktimave të aktit terrorist në Ankara Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta i shpreh ngushëllimet e tij me të sinqerta autoriteteve turke dhe familjeve More...

Nga lajme nga bota Ne 13:58 29-09-2015
0 Komente

Fjalimi i deputetit të LSI-së, Spartak Braho gjatë mbledhjes së Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë (Burimi: LSI, www.lsi.al)

I nderuar Kryetar, të nderuar zotërinj ekspert, z. Rainer, z. Devill! Unë do të shpreh disa mendime në cilësinë e anëtarit të komisionit, duke nënvizuar së pari se me kolegët e opozitës ne kemi një More...

Nga lajme nga bota Ne 18:07 14-07-2015
0 Komente

Vrau foshnjën duke e hedhur nga kati i 4-t, lirohet babai vrasës që tronditi Tiranën (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Mbrëmjen e 30 qershorit 2012 do të trondiste kryeqytetin dhe mbarë vendin me krimin e tij makabër. Personi që shihni në këto pamje do të vriste fëmijën e tij të sapolindur duke e hedhur nga kati i 4-t More...

All Rights Reserved 2016.