Etiketa nga Arkiva ‘gazeta shqiptare’
Nga Lajmi Fundit Ne 17:25 26-10-2016
0 Komente

Doni të hiqni dorë nga duhani? Provoni këtë dietë (Burimi: Noa, www.noa.al)

Deshironi te hiqni dore pergjithmon nga duhani?? Përpiquni të konsumoni më shumë perime dhe më pak mish dhe zëvendësoni filxhanin e kafesë me një gotë qumësht. Një studim i Universitetit tregon se frutat, More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:39 26-10-2016
0 Komente

Vendimi i Apelit për “Drenica 1 e 2” mbledh në seancë Kuvendin ne Kosovë (Burimi: Gazeta Express, www.gazetaexpress.com)

Vendimi i Apelit për ta vërtetuar dënimin ndaj ish-pjesëtarëve të UÇK-së në dy rastet “Drenica’” pritet t`i mbledhë në një debat të jashtëzakonshëm deputetët e Kuvendit të Kosovës. Deputetët More...

Nga Lajmi Fundit Ne 16:56 20-10-2016
0 Komente

Renditja e FIFA -s, kombëtarja zbret në vendin e 47(Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Kombëtarja shqiptare humbi 7 pozicione në renditjen e FIFA -s të muajit tetor. Skuadra kuqezi e sheh tashmë veten në vendin e 47 në këtë klasifikim, në kuotën e 619 pikëve. Humbja me Spanjën për eliminatoret More...

Nga Lajmi Fundit Ne 16:37 20-10-2016
0 Komente

Në Londër prezantohet unaza me diamante të rralla(Burimi: Koha.net, www.koha.net)

Londër, 12 tetor – Shtëpia e ankandit Sotheby’s në zyrën e saj në Londër i prezantoi opinionit stolinë me llojin e rrallë dhe të vlefshëm me  diamante të kaltër. Vëmendjen e publikut, siç More...

Nga lajme nga bota Ne 22:07 12-07-2015
0 Komente

Aksidentohet Tom Doshi (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Deputeti Tom Doshi është aksidentuar ndërsa udhëtonte me automjetin e tij. Ai ishte duke udhëtuar me makinën e tij tip Audi teksa është goditur në anën e shoferit nga një BMW. Ngjarja ka ndodhur në More...

Nga lajme nga bota Ne 18:52 08-07-2015
0 Komente

Basha dështon t’i japë dorën Merkelit, edhe pse i zuri vendin Haxhinastos (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Lulzim Basha dështoi sot në përpjekjet për ta kapur një foto me kancelaren Merkel. Ndërkohë që zhvillohej Forumi shqiptao- gjerman, Basha hyri, i hodhi një sy vendit ku e kishin caktuar dhe ju duk se nëse More...

Nga lajme nga bota Ne 20:05 06-07-2015
0 Komente

Çështjet e drejtësisë penale dhe antikorrupsionit të Reformës në Drejtësi diskutohen me grupet e interesit në Durrës (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Çështjet e drejtësisë penale dhe antikorrupsionit të Reformës në Drejtësi diskutohen me grupet e interesit në Durrës “Drejtësia penale dhe Antikorrupsioni ”, ishin dy temat objekt diskutimi në Universitetin More...

Nga lajme nga bota Ne 11:27 03-07-2015
0 Komente

Kuvendi miraton pr/ligje ekonomike të rëndësishme (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Kuvendi miratoi sot disa projektligje të rëndësishme me karakter ekonomik, pas orësh të tëra diskutimesh për zgjedhjet vendore të 21 qershorit.  Me 77 vota pro Kuvendi miratoi p/ligjin “Për miratimin More...

Nga lajme nga bota Ne 11:14 03-07-2015
0 Komente

Emrat e farmacistëve që marrin lejen profesionale (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Urdhri i Farmacistit ka përgatitur këtë javë certifikatat e ushtrimit të profesionit për të gjithë profesionistët që kanë përmbushur kriterin e ricertifikimit. Gazeta publikon emrat e personave, të More...

Nga lajme nga bota Ne 14:14 01-07-2015
0 Komente

Basha: Zgjedhjet jashtë standardit europian (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat është shprehur se zgjedhjet e 21 qershorit ishin jo të lira dhe të ndershme, gjithashtu sipas tij ishin jashtë çdo standardi europian. Basha More...

All Rights Reserved 2016.