Etiketa nga Arkiva ‘gazeta sot’
Nga Lajmi Fundit Ne 12:39 26-10-2016
0 Komente

Vendimi i Apelit për “Drenica 1 e 2” mbledh në seancë Kuvendin ne Kosovë (Burimi: Gazeta Express, www.gazetaexpress.com)

Vendimi i Apelit për ta vërtetuar dënimin ndaj ish-pjesëtarëve të UÇK-së në dy rastet “Drenica’” pritet t`i mbledhë në një debat të jashtëzakonshëm deputetët e Kuvendit të Kosovës. Deputetët More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:29 26-10-2016
0 Komente

Dekriminalizimi, Kuvendi: Asnjë subjekt me rekorde gjyqësore( Burimi: Top channel, www.top-channel.tv)

 Kuvendi i Shqipërisë ka dhënë informacion në lidhje me ecurinë e zbatimit të ligjit të dekriminalizimit dhe sipas tij, “asnjë nga subjektet e verifikimit nuk ka rekorde të gjendjes gjyqësore në vend, More...

Nga lajme nga bota Ne 18:16 14-07-2015
0 Komente

KQZ shpërndan mandatet për disa Këshilla Bashkiake (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e rradhës shqyrtoi e miratoi projekt- vendime të rëndësishme, nderkohe qe miratoi dhe shpërdau mandatet e këshillave bashkiake për disa bashki për zgjedhjet vendore More...

Nga lajme nga bota Ne 10:58 12-06-2015
0 Komente

Marshim “Stop punës së fëmijëve”, 57 mijë prej tyre shfrytëzohen në Shqipëri (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Dhjetëra fëmijë të shkollave të Tiranës marshuan sot përgjatë bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, për t’i thënë “Stop punës së fëmijëve”. Në ditën botërore kundër punës së fëmijëve, More...

Nga lajme nga bota Ne 7:40 19-05-2015
0 Komente

Horoskopi 19 Maj 2015 (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Dashi Do kaloni shumë vështirësi sot juve që jeni në një lidhje dhe herë pas here do kërkoni ndihmë nga disa familjarë. Beqarët do jenë gati të pranojnë një ftesë që do ju bëhet dhe do fillojnë More...

Nga lajmi me i fundit Ne 9:12 14-05-2015
0 Komente

Ministria e Financave përjashton nga taksat furnizimet me karburant deri në 200 litër (Burimi: Gazeta Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Ministria e Financave ka marrë ditën e sotme vendimin që përjashton nga taksat automjetet të cilat furnizohen me karburant deri në 200 litra, ndërsa për mjetet e e tjera do të ketë regjim standard doganor, More...

Nga lajmi me i fundit Ne 9:02 14-05-2015
0 Komente

Sondazhi në Tiranë e Durrës, e majta në avantazh. Shkodra me PD (Burimi: Lajme NOA, www.noa.al)

Sondazhi – Kompania italiane IPR-Marketing prezantoi sonte rezultatet e para të sondazheve për tri bashki kryesore, Tiranën, Durrësin, Shkodrën. Sipas IPR-Marketing, në qoftë se zhvillohen sot zgjedhjet More...

Nga lajmi me i fundit Ne 8:56 14-05-2015
0 Komente

Ndërtimet pa leje/ Ndryshon ligji për legalizimet: Ja aplikimet e reja (Burimi: Gazeta Shqiptarja, www.shqiptarja.com)

Ndërtimet pa leje – Çdo qytetar që ka ndërtuar pa leje pas vitit deri përpara datës 27 qershor 2014, do mund të aplikojë për legalizimin e objektit. Do mund të aplikohet gjithashtu edhe për legalizimin More...

Nga lajmi me i fundit Ne 8:48 14-05-2015
0 Komente

Politikanë e VIP-a pastruan paratë me kompaninë e Ismailit (Burimi: Gazeta Shqiptarja, www.shqiptarja.com)

Politikanë e VIP-a – Kompania “Debt International Advisory”-Dega Shqipëri që ishte kontraktuar nga “OSSH” dhe “CEZ Shpërndarja” për mbledhjen e borxhit financiar tek 318.000 konsumatorëve More...

Nga lajmi sot Ne 12:35 13-05-2015
0 Komente

LSI dhe LRI Shkodër kanë përgatitur një padi penale për shpifje dhe falsifikim ndaj Sali Berishës (Burimi: LSI, www.lsi.al)

LSI dhe LRI Shkodër kanë përgatitur një padi penale për shpifje dhe falsifikim ndaj Sali Berishës Lëvizja Socialiste për Integrim dhe Lëvizja Rinore për Integrim Shkodër hedhin poshtë me neveri shpifjen More...

All Rights Reserved 2016.