Etiketa nga Arkiva ‘gazetat me te mira shqiptare’
Nga lajmi sot Ne 15:50 09-10-2013
0 Komente

Bashkia e Korçës, KQZ përjashton kandidaten e FRD-së (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE-Komisioni Qendror i zgjedhjeve ka pranuar kërkesën e Partisë Demokratike për përjashtimin e kandidates së FRD-së, Brikena Zeneli për zgjedhjet për kryetar Bashkie të Korçës. KQZ ka çrregjistruar More...

Nga lajmi sot Ne 15:41 09-10-2013
0 Komente

LG fillon prodhimin në masë të ekraneve elastike OLED (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

LG ka konfirmuar se ka hyrë në fazën e prodhimit në masë të ekraneve elastike OLED për telefonat inteligjentë. Madhësia e ekraneve elastike do të shkojë deri në 6-inç dhe mund të përdoret në telefona More...

Nga lajmi sot Ne 15:31 09-10-2013
0 Komente

Operacionet plastike të Marylin Monroe (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Ikona e bukurisë kinematografike, Marilyn Monroe, duket të mos ketë qenë aq shumë natyrale sa imazhi i krijuar për të.  Sipas kirugut plastik Norman leaf, Monroe ka kryer një ndërhyrje në hundë dhe një More...

Nga lajmi sot Ne 15:09 09-10-2013
0 Komente

Mjekësia, universitet apo fakultet? (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Mjekësia, universitet apo fakultet? -Shkëputja e Fakultetit të Mjekësisë dhe të Infermierisë nga Universiteti i Tiranës dhe ngritja e një universiteti mjekësor më vete ka ngjallur debate. Ky shqetësim More...

Nga lajmi sot Ne 14:49 09-10-2013
0 Komente

Fjala e Kryetarit i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë ne konferencen e 6 te kryetarve te parlamenteve te vendeve te ballkanit perendimor (Burimi: LSI, www.lsi.al)

KONFERENCA E 6 E KRYETAREVE TE PARLAMENTEVE TE VENDEVE TE BALLKANIT PERENDIMOR Budapest, 08  October 2013 Fjala e Z. Ilir Meta Kryetar i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë Bashkëpunimi për Politikat More...

Nga lajmi sot Ne 14:40 09-10-2013
0 Komente

Emërimi i femrave drejtoresha, mbi 50% e votuesve optimistë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE-Optimistë ndihen shumë lexues të BalkanWeb mbi vendimet e qeverisë ‘Rama’ për emërimin e femrave në pozicione të rëndësishme drejtuese. Kështu u votua në sondazhin e BalkanWeb me temë “Në More...

Nga lajmi sot Ne 14:29 09-10-2013
0 Komente

Raul Bova: Po ndahem nga gruaja (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Raul Bova: Po ndahem nga gruaja – “Unë jam një personazh publik dhe i di rregullat e lojës, por fëmijët e mi nuk meritojnë të përndiqen nga fotografët. Thashethemet për mua ata i dëgjojnë nga More...

Nga lajmi sot Ne 14:15 09-10-2013
0 Komente

Elhaida: Po punoj fort për të shkëlqyer në “Sanremo” (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Elhaida: Po punoj fort për të shkëlqyer në “Sanremo”-Elhaida Dani, ylli shqiptar që çoroditi Italinë me talentin e saj, ka rrëfyer dje në një intervistë për “Vizioni i Pasdites”, More...

Nga lajmet e fundit Ne 12:14 09-10-2013
0 Komente

Petulla me banane (Burimi: Kuzhina Shqiptare, www.kuzhinashqiptare.com)

Petulla me banane Petullat te përgatitura me banane janë shumë të shijshme dhe pëlqehen si nga fëmijët, ashtu dhe të rriturit. Kjo recetë është shumë e thjeshtë dhe dua të them që në familjen time More...

Nga lajmet e fundit Ne 12:09 09-10-2013
0 Komente

Ushqimet të cilat ulin ndjenjën e urisë (Burimi: Gazeta-Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Ushqimet të cilat ulin ndjenjën e urisë Dëshira për t’u dobësuar dhe për të qenë në formë është një nga fiksimet e kohëve të sotme. Për të realizuar objektivin, është e nevojshme të braktisim More...

All Rights Reserved 2016.