Etiketa nga Arkiva ‘ikub.al’
Nga Lajmi Fundit Ne 17:57 25-10-2016
0 Komente

Në fund të shtatzënisë, postimi emocionues i Aurela Gaçes( Burimi: Noa, www.noa.al)

Ajo është në pritje për t’u bërë nënë për herë të dytë pas vajzës së madhe Grace. Këngëtarja Aurela Gaçe falënderon Zotin, për fëmijën që mban në bark, ndërsa e cilëson si një bekim dhe More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:20 21-10-2016
0 Komente

Ligji i mbetjeve, Meta kërkon ekspertizë të BE-së. Arsimi, Meta: Rishikim të zbatimit(Burimi: Top channel, www.top-channel.tv)

Ligji i mbetjeve dhe zbatimi i reformës së arsimit të lartë kanë qënë në fokus të fjalimit të kreut të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta në mbledhjen e Komitetit Drejtues Kombëtar të partisë. Lidhur More...

Nga Lajmi Fundit Ne 8:51 21-10-2016
0 Komente

Horoskopi javor nga 17 tetor deri 23 tetor 2016( Burimi: HoroskopiShqip, www.horoskopishqip.net)

 Horoskopi javor nga 17. tetor deri 23. tetor 2016 Horoskopi per javen aktuale: DASHI –21. mars – 20. prill Kjo do jete një jave vendimtare për ata qe janë ne një lidhje. Nëse keni pasur probleme dhe More...

Nga Lajmi Fundit Ne 16:56 20-10-2016
0 Komente

Renditja e FIFA -s, kombëtarja zbret në vendin e 47(Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Kombëtarja shqiptare humbi 7 pozicione në renditjen e FIFA -s të muajit tetor. Skuadra kuqezi e sheh tashmë veten në vendin e 47 në këtë klasifikim, në kuotën e 619 pikëve. Humbja me Spanjën për eliminatoret More...

Nga lajmi sot Ne 17:54 10-10-2015
0 Komente

Meta u shpreh ngushëllime autoriteteve turke dhe familjeve të viktimave të aktit terrorist në Ankara (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Meta u shpreh ngushëllime autoriteteve turke dhe familjeve të viktimave të aktit terrorist në Ankara Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta i shpreh ngushëllimet e tij me të sinqerta autoriteteve turke dhe familjeve More...

Nga lajme nga bota Ne 19:06 08-07-2015
0 Komente

Merkel: Doni anëtarësim në BE? Bëni reformën në drejtësi. Rama: Do plotësojmë të gjitha kushtet (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Reforma në  drejtësi mbetet kusht kryesor për çeljen  e negociatave për antarësimin e Shqipërisë në BE. Tek kjo reformë e vendosi theksin kancelarja  Merkel, e cila tha se procesi  nuk po ngadalësohet More...

Nga lajme nga bota Ne 15:12 30-06-2015
0 Komente

3 banka greke zotërojnë 32% të kapitalit bankar në Shqipëri (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Ndërsa të gjithë po mbajnë frymën për të mësuar fatin, tashmë pothuaj të shkruar të Greqisë, në vendet fqinje ka një vëmendje të veçantë për atë që po ndodh atje. Kjo, jo shumë për faktin More...

Nga lajme nga bota Ne 19:29 26-06-2015
0 Komente

Liderët europianë përgatiten për dështim të bisedimeve finale të shpëtimit të Greqisë (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Greqia po refuzon të braktisë planet e taksave dhe pensioneve pavarësisht kundërshtimeve të forta të kreditorëve ndaj propozimit, në një shenjë të diferencave që mbeten midis dy palëve përsa i përket More...

Nga lajme nga bota Ne 18:52 26-06-2015
0 Komente

Një vit mister nga vrasja e bankierit Artan Santo (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Përballë hyrjes kryesore të Credins Bank janë vënë disa buqeta me lule. Të vetmet që kujtojnë se një vit më parë, në atë vend u ekzekutua me atentat bankieri Artan Santo. Ajo ishte vrasja e parë e More...

Nga lajme nga bota Ne 8:02 16-06-2015
0 Komente

“Asnjë të dënuar nga 61 kandidatët e koalicionit të majtë” (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se në listat e kandidatëve të koalicionit të majtë për bashkitë, nuk ka persona të inkriminuar. Në një intervistë për A1 Report kreu i qeverisë theksoi se për dekriminalizimin More...

All Rights Reserved 2016.