Etiketa nga Arkiva ‘ikub’
Nga Lajmi Fundit Ne 9:21 27-10-2016
0 Komente

Bushati takon Erdogan: Mbështesim qeverinë turke për vendosjen e rendit kushtetues (Burimi: Noa, www.noa.al)

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati në vijim të vizitës zyrtare në Turqi, u prit nga Presidenti Recep Tayyip Erdogan. Gjatë takimit u shpreh vlerësim për punën e kryer drejt thellimit të bashkëpunimit More...

Nga lajmi me i fundit Ne 14:51 29-04-2015
0 Komente

Intervistë Bleona: Mua më kanë sharë që kur isha e virgjër (Burimi: Lapsi.al, www.lapsi.al)

Intervistë Bleona: Ka marrë leksione marketingu dhe mode për të krijuar një brand të vërtetë me emrin e saj. Ka regjistruar plot 80 këngë në anglisht dhe do të nxjerrë shumë shpejt gjashtë prej More...

Nga lajmet e fundit Ne 12:31 28-04-2015
0 Komente

Kore e Jugut, burg përjetë komandantit të tragetit; humbën jetën 300 vetë (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Kore e Jugut, burg përjetë komandantit të tragetit; humbën jetën 300 vetë – Komandanti i tragetit korean që u mbyt 16 prillin e vitit 2014, duke shkaktuar mbi 300 viktima, është dënuar me burgim More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:02 28-04-2015
0 Komente

“Detyrim paraqitje”, Doshi: I pakënaqur, s’shkoj në Kuvend (Burimi: Gazeta Shqiptarja, www.shqiptarja.com)

“Detyrim paraqitje”, Doshi: I pakënaqur, s’shkoj në Kuvend  – Pas një muaji në “arrest shtëpie” Gjykata e Lartë mori për të ndryshuar masën e sigurisë në detyrim paraqitje More...

Nga lajmet e fundit Ne 11:24 27-04-2015
0 Komente

Hetim shitjes së aksioneve të kompanisë Xhoi-Lloto e taksave (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Hetim shitjes së aksioneve të kompanisë Xhoi-Lloto e taksave-  Biznesmeni gjeorgjiano-izraelit Amiran Dzanashvili dhe kompania e tij “Xhoi-Lloto” janë kallëzuar penalisht në prokurorinë e Tiranës për More...

Nga lajmi me i fundit Ne 8:49 22-04-2015
0 Komente

Patenta, nis zbatimi i planit për ndëshkimin e 43 shkeljeve të qarkullimit rrugor (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Patenta – Hyn në fuqi vendimi, mundësitë për të mos humbur pikët e patentës  Nga dita e sotme, lejet e drejtimit të mjeteve do të funksionojnë në bazë të pikëve. Ndryshimet në Kodin Rrugor More...

Nga lajmet e fundit Ne 14:30 17-04-2015
0 Komente

Mashtrimi që po zbraz Dumrenë; të rinjtë drejt Gjermanisë të nxitur nga trafikantët (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Mashtrimi që po zbraz Dumrenë; të rinjtë drejt Gjermanisë të nxitur nga trafikantët – Gjendja ekonomike, jeta e vështirë e fshatit, por edhe premtimet për një jetë më të mirë po largojnë More...

Nga lajmet e fundit Ne 13:17 17-04-2015
0 Komente

Festivali i Kanës ndalon “selfie”-t (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Festivali i Kanës ndalon “selfie”-t- Mania e të bërit “selfie” sa vjen e rritet dhe akoma nuk ka ndonjë sinjal për ta ndaluar atë, por, në një nga festivalet më të mëdha të filmit, fotografia More...

Nga lajmi me i fundit Ne 16:16 03-04-2015
0 Komente

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta merr pjesë në përurimin e një fabrike fasonësh në Shkodër (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta: Përgëzoj investitorët për këtë fabrikë kaq cilësore që punëson rreth 200 gra dhe vajza shkodrane Meta: Ky është një model se si kjo lloj sipërmarrjeje duhet të More...

Nga lajmet e fundit Ne 13:46 01-04-2015
0 Komente

KKT miraton projektin për “Loro Boriçin’ me standarte të UEFA-s (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

KKT miraton projektin për “Loro Boriçin’ me standarte të UEFA-s – Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar nga Shkodra se Këshilli Kombëtar i Territorit ka miratuar lejen për rindërtimin e stadiumit More...

All Rights Reserved 2016.