Etiketa nga Arkiva ‘kerkoj pune ne tirane’
Nga Lajmi Fundit Ne 11:45 22-04-2013
0 Komente

Bleona Qerreti: “Pavarësisht famës, Ganiu do të mbetet njeriu i zemrës time” (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

Me një fizik për tu pasur zili, rritjen në performancat e vazhdueshme muzikore dhe famën e madhe që sapo ka nisur në tregun amerikan, ajo do të shkojë edhe më tej duke prekur ëndrrën Hollywood. Kohët More...

Nga Lajmi Fundit Ne 11:14 22-04-2013
0 Komente

Sekretet e Google që fshihen pas një propozimi (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

Për më shumë se një dekadë njerëzit e kanë përdorur Google si një sinonim për të kërkuar diçka në internet. Shumë rrallë mund të dëgjosh njerëz që thonë “kërko ne bing” apo “kërkoje More...

Nga Lajmi Fundit Ne 10:33 22-04-2013
0 Komente

Supë krem pule e qiqër (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

Përbërësit:– Fileto pule 150 g – Qiqra 50 g – Qepë- 1 copë – Patate 150 g – Pana -3 lugë gjelle – Vaj ulliri – Gjalpë – 1 lugë gjelle – Kripë – More...

Nga Lajmi Fundit Ne 10:24 22-04-2013
0 Komente

Supë me ngjyra (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

Përbërësit:– 400 gr misra – 4 dl lëng vegjetal – 1 tufëz majdanoz – 1 karote – 1 luge vaj ulliri – 1 qepe te vogël – 1 tufe bishtash qepe te njoma – More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:19 22-04-2013
0 Komente

Hunda, organi që ndihmon femrat të gjejnë mashkullin e duhur (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

Tashme është e provuar shkencërisht, hunda e femrave është një organ me i rëndësishëm sesa mendohej. Sipas një studimi te ri cikli i tyre menstrual ndikon mjaft ne aromën e tyre si dhe ne preferencat More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:08 19-04-2013
0 Komente

Vaji i bajames – ndihmuesi Nr. 1 i bukurisë tuaj! (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

PERDORIMI I PERDITSHEM  Merrni 1 ose dy luge vaj bajamesh ne dite, sepse permireson funksionin intestinal dhe eshte i indikuar tek ata paciente te cilet kane aparatin tretes te irrituar apo te ndjeshem. Acidet More...

Nga Lajmi Fundit Ne 11:11 19-04-2013
0 Komente

Role gjeli të mbushura (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

Përbërësit:– 8 fileta gjeli – 60 gr djathë kaçkavall (Emmentaler) – 4 feta proshutë koto – 8 kastravecë turshi – 1 luge mustarde – vaj ulliri Përgatitja Rrihni filetat More...

Nga Lajmi Fundit Ne 10:46 19-04-2013
0 Komente

Supë pranverore me perime (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

Përbërësit: – 300 gr fasule – 200 gr bathe – 200 gr bizele – 300 gr kungulleshka – 12 lule kungulli – 1 patate – 50 gr proshute – 1,5 l lëng vegjetal – More...

Nga Lajmi Fundit Ne 10:21 19-04-2013
0 Komente

Acarohet gjëndja, Rike-Joana, kalojnë në ofendime personale (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

Fillimisht acarimi lind për shkak se Rikja i prek Joanës pjesën që fle me Anaidin dhe e quan atë “kollovar”. Por Joana i thotë që ajo e ka zemër dhe jo ashtu si e quan ajo. Por sipas Rikes nuk mund të More...

Nga Lajmi Fundit Ne 15:51 18-04-2013
0 Komente

Oh jo, Jennifer rrezikon të tregoje ca si shumë… (Burimi: ikub.al, www.ikub.al)

Edhe pse ne Los Angles ishte një dite me diell, një puhize e vogël e erës rrezikoi qe Jennifer te tregoje me shume këmbët e saj, ndërsa ishte duke vajtur ne një takim. 18.04.2013 Burimi: ikub.al  More...

All Rights Reserved 2016.