Etiketa nga Arkiva ‘komisioni i ekonomise’
Nga lajmi me i fundit Ne 11:10 11-02-2015
0 Komente

Komisioni i Ekonomisë, debate për kontratën për ndërtimin e HEC-it të Devollit (Burimi: Ora News, www.oranews.tv)

Komisioni i Ekonomisë, debate për kontratën për ndërtimin e HEC-it të Devollit Deputetët e opozitës dhe maxhorancës kanë debatuar në komisionin e Ekonomisë në lidhje me financimin e infrastrukturës More...

Nga lajmi me i fundit Ne 12:31 13-10-2014
0 Komente

Nga 1 janari 2015 do të rritet me 20 lekë akciza e duhanit (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Nga 1 janari 2015 do të rritet me 20 lekë akciza e duhanit Akciza e cigareve do të ndryshojë nga 90 lekë, në 110 lekë për paketë. Ky ishte projektligji që u diskutua sot në mbledhjen e Komisionit të More...

Nga lajmi me i fundit Ne 12:41 11-09-2014
0 Komente

Komisioni i Ekonomisë shkarkon Ardian Fullanin (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Komisioni i Ekonomisë shkarkon Ardian Fullanin TIRANE –  Me vota unanime  të deputetëve, Komisioni Parlamentar i Ekonomisë ka thënë fjalën e tij: Të shkarkohet Ardian Fullani nga posti i Guvernatorit More...

Nga lajmi me i fundit Ne 12:47 03-09-2014
0 Komente

Inspektorja e BSH nuk shkon tek ‘Ekonomia’, pritet shkarkimi. Braçe: Rasti i paprecedent (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Inspektorja e BSH nuk shkon tek ‘Ekonomia’, pritet shkarkimi. Braçe: Rasti i paprecedent TIRANE- Elivar Golemi, në cilësinë e Inspektorit të Përgjithshëm në Bankën e Shqipërisë ka refuzuar, vetëm More...

Nga lajmi sot Ne 14:43 04-06-2014
0 Komente

Makinat, Autoriteti i Konkurrencës: Liberalizoni kolaudimin (Burimi: Balkanweb, www.balaknweb.com)

TIRANE – Autoriteti i Konkurrencës i ka rekomanduar Ministrisë së Transportit dhe Infrastrukturës që të merren masa sa i përket kontrollit teknik të mjeteve. Duke iu referuar radhëve të gjata që More...

Nga lajmi sot Ne 15:07 02-04-2014
0 Komente

Marrëveshja me FMN, përballje Cani-Bode (Burimi: Gazeta Shqip, www.gazeta-shqip.com)

Marrëveshja me FMN, përballje Cani-Bode. Ministri i Financave, paraardhësit: Masa për rimëkëmbjen e ekonomisë që ju e degraduat. Komisioni i Ekonomisë miratoi marrëveshjen mes qeverisë shqiptare dhe Fondit More...

Nga lajmi sot Ne 15:18 18-02-2014
0 Komente

Onkologjiku me skaner të ri, gati kredia austriake (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Qeveria shqiptare do të marrë një borxh  nga qeveria austriake me qëllim investimin  në pajisje në spitalin Onkologjik.  Komisioni i Ekonomisë ka shqyrtuar dje  termat e marrëveshjes të cilat parashikojnë More...

Nga lajmi me i fundit Ne 15:00 26-12-2013
0 Komente

Buxheti 2014, LSI: TVSH-ja për fasonët të mos ndryshojë (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Buxheti 2014, LSI:  TVSH-ja për fasonët të mos ndryshojë TIRANE- Lëvizja Socialiste për Integrim propozon disa amendamente të reja lidhur me pr/buxhetin e vitit 2014, draft i cili do të hidhet në votim More...

Nga lajmi sot Ne 11:08 12-11-2013
0 Komente

Komisioni i Ekonomisë, Cani: Me Crown Agents jemi ende në negociata (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

Komisioni i Ekonomisë, Cani: Me Crown Agents jemi ende në negociata-Ministri i Financave Shkëlqim Cani është shprehur sot në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë mbi projektligjin “Për miratimin e marrëveshjes More...

Nga lajmi me i fundit Ne 15:48 30-10-2013
0 Komente

Bode “luan” nga fiqiri: Kokërrotë, i ke trutë në vend (VIDEO) (Burimi: Shekulli.com, www.shekulli.com.al)

Bode “luan” nga fiqiri: Kokërrotë, i ke trutë në vend Në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë ka vendosur të heqë bonuset për transportin për zyrtarët. Por ky vendim është shoqëruar me More...

All Rights Reserved 2016.