Etiketa nga Arkiva ‘lajmifundit’
Nga Lajmi Fundit Ne 16:00 27-10-2016
0 Komente

“ Elbasan Arena ” gati për Izraelin, në pritje të “Loro Boriçit” (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Optimizmi i rikuperimit të fushës së stadiumit “Loro Boriçi” brenda afatit për ndeshjen e radhës ndërkombëtare është shuar shumë shpejt.Pavarësisht se kompania greke, e cila e ka montuar dhe ka sjellë More...

Nga Lajmi Fundit Ne 14:46 27-10-2016
0 Komente

Thënie të thella që nuk pendoheni nëse i lexoni! (Burimi: Telegrafi, www.telegrafi.com)

Më poshtë mund të lexoni 25 thënie nga njerëzit e zgjuar të antikitetit, vlera e të cilëve nuk ka humbur deri në ditët e sotme. • Dhimbja e tepruar për të vdekurit është çmenduri, sepse ajo është More...

Nga Lajmi Fundit Ne 13:08 27-10-2016
0 Komente

Të përgjumur gjatë gjithë kohës? Ja se si ta kuptoni pse (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

E ndjeni veten shpesh të përgjumur në punë dhe nuk flini dot natën? Nuk jeni i vetmi që privoheni nga gjumi. Por tashmë një test do ju tregojë se sa të lodhur jeni vërtetë. Sipas NHS, një në tre persoa More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:03 27-10-2016
0 Komente

Grabitet një pikë këmbimi valutor në Fushë Krujë(Burimi: Noa, www.noa.al)

Grabitet një pikë këmbimi valutor në Fushë Krujë, ku është marrë kasaforta me miliona lekë brenda. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës mes të mërkurës dhe të enjtes, por është konstatuar rreth orës More...

Nga Lajmi Fundit Ne 17:37 26-10-2016
0 Komente

Picë e shijshme (Burimi: Telegrafi, www.telegrafi.com)

Nese deshironi te pergatisni picë te shijshme per veten dhe te dashurit tuaj , ne ju tregojne nje menyre fare te thjesht. Për katër persona nevojiten: – 500 g mish të bluar, – 500 g miell, – 50 g tharmë More...

Nga Lajmi Fundit Ne 17:02 26-10-2016
0 Komente

Të gjithë e keni parë, por askush nuk e di çfarë domethënie ka shkronja “ i ” tek iPhone(Burimi: Gazeta Express)

” i ” është ndoshta njëra nga shkronjat më të rëndësishme në botë – por jo të gjithë e dinë se çfarë kuptimi ka ajo. Shkronja “ i ” tek iPhone është një veçori që e definon More...

Nga Lajmi Fundit Ne 14:05 26-10-2016
0 Komente

10 gjëra që nuk i keni ditur për Hitlerin (Burimi: Albeu, www.albeu.com)

Kur përmendet emri dikatorit nazist, Adolf Hitler dhe faktet për të, mendoni që dini gjithçka dhe asgjë nuk ju ka shpëtuar pa e parë dhe dëgjuar? Jo, më poshtë keni 10 fakte të tjera të cilat me shumë More...

Nga Lajmi Fundit Ne 13:48 26-10-2016
0 Komente

Pablo Pikaso, Dhjetë fakte interesante (Burimi: Gazeta Express, www.gazetaexpress.com)

Më 25 tetor 1881 lindi Pablo Pikaso, piktor dhe skulptor spanjoll (vdiq në vitin 1973). Pikaso, Henri Matisse dhe Marcel Duchamp konsiderohen si tre artistët të cilët me mënyrat e tyre origjinale në artet More...

Nga Lajmi Fundit Ne 11:01 26-10-2016
0 Komente

Aksione anti kanabis , asgjesime dhe arrestime te shumta (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Aksione anti kanabis te perhapura ne te gjithe territorin e Shqiperise ka cuar ne kapjen dhe asgjesimin e sasive te medha te kanabis sativa dhe gjtihashtu ka cuar ne arrestime te shumta te personave te kapur ne More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:48 26-10-2016
0 Komente

Tiranë, kërcënim me lëndë eksplozive përpara një lokali

Mëngjesin e ditës së sotme një bidon plastik me fitil është gjetur në oborrin e një lokali në Tiranë pranë Fakultetit të Shkencave Sociale. Me të marrë njoftimin, në vendin e ngjarjes ka vajtur More...

All Rights Reserved 2016.