Etiketa nga Arkiva ‘lajmi fundit’
Nga Lajmi Fundit Ne 16:00 27-10-2016
0 Komente

“ Elbasan Arena ” gati për Izraelin, në pritje të “Loro Boriçit” (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Optimizmi i rikuperimit të fushës së stadiumit “Loro Boriçi” brenda afatit për ndeshjen e radhës ndërkombëtare është shuar shumë shpejt.Pavarësisht se kompania greke, e cila e ka montuar dhe ka sjellë More...

Nga Lajmi Fundit Ne 11:34 27-10-2016
0 Komente

Rrëfimi emocional i Kadri Veselit për vlerat e luftës (Burimi: Telegrafi, www.telegrafi.com)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka mbajtur një fjalim emocional në Parlament, derisa ka folur për rastin e dënimit të vëllezërve Demaku dhe luftëtarëve tjerë të UÇK-së. Ai ka evokuar More...

Nga Lajmi Fundit Ne 10:20 27-10-2016
0 Komente

Ekonomi: Të shtojmë konkurrueshmërinë dhe inovacionin (Burimi: Albeu, www.albeu.com)

Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit , Tregtisë dhe Sipërmarrjes organizoi takimin e parë (lançues) me Grupin e Menaxhimit të Integruar të Politikave për Konkurrencën dhe Inovacionin (Integrated Policy More...

Nga Lajmi Fundit Ne 8:55 27-10-2016
0 Komente

Tërmeti 5.5 ballë në Italia , panik dhe frikë te njerëzit (Burimi: Noa, www.noa.al)

Tërmeti me magnitudë 5.5 ballë ka goditur sonte ora 19.10 Italinë Qendrore, njofton Instituti Kombëtar italian i Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë. Epiqendra e këtij tërmeti është lokalizuar në provincën More...

Nga Lajmi Fundit Ne 17:02 26-10-2016
0 Komente

Të gjithë e keni parë, por askush nuk e di çfarë domethënie ka shkronja “ i ” tek iPhone(Burimi: Gazeta Express)

” i ” është ndoshta njëra nga shkronjat më të rëndësishme në botë – por jo të gjithë e dinë se çfarë kuptimi ka ajo. Shkronja “ i ” tek iPhone është një veçori që e definon More...

Nga Lajmi Fundit Ne 15:28 26-10-2016
0 Komente

“Ekonomiku” hap dyert për më të mirët nga universitetet private (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Maturantët, të cilët kanë rezultuar fitues në Fakultetin Ekonomik, por që kanë nxituar të regjistrohen në universitetet private për të pasur një shkollë të lartë të sigurtë, do të mund të transferohen More...

Nga Lajmi Fundit Ne 14:05 26-10-2016
0 Komente

10 gjëra që nuk i keni ditur për Hitlerin (Burimi: Albeu, www.albeu.com)

Kur përmendet emri dikatorit nazist, Adolf Hitler dhe faktet për të, mendoni që dini gjithçka dhe asgjë nuk ju ka shpëtuar pa e parë dhe dëgjuar? Jo, më poshtë keni 10 fakte të tjera të cilat me shumë More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:02 26-10-2016
0 Komente

“ Doing Business ”, Shqipëria përmirësohet me 32 vende (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Banka Botërore deklaroi se Shqipëria ka bërë hapa të mëdha në përmirësimin e klimës së biznesit. Në raportin “ Doing Business 2017”, banka raportoi se renditja e Shqipërisë u përmirësua me 32 More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:48 26-10-2016
0 Komente

Tiranë, kërcënim me lëndë eksplozive përpara një lokali

Mëngjesin e ditës së sotme një bidon plastik me fitil është gjetur në oborrin e një lokali në Tiranë pranë Fakultetit të Shkencave Sociale. Me të marrë njoftimin, në vendin e ngjarjes ka vajtur More...

Nga Lajmi Fundit Ne 8:12 26-10-2016
0 Komente

Horoskopi i ditës, 26 tetor 2016 (Burimi: Noa, www.noa.al)

Horoskopi i dites 26tetor 2016 : Dashi Sot mbase do t’ju tërheqë një ndjenjë e momentit ju të dashuruarve që do të tregojë në të ardhmen se është shumë më e fortë seç e mendonit. Beqarët do kenë More...

All Rights Reserved 2016.