Etiketa nga Arkiva ‘lajm’
Nga Lajmi Fundit Ne 8:55 27-10-2016
0 Komente

Tërmeti 5.5 ballë në Italia , panik dhe frikë te njerëzit (Burimi: Noa, www.noa.al)

Tërmeti me magnitudë 5.5 ballë ka goditur sonte ora 19.10 Italinë Qendrore, njofton Instituti Kombëtar italian i Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë. Epiqendra e këtij tërmeti është lokalizuar në provincën More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:02 26-10-2016
0 Komente

“ Doing Business ”, Shqipëria përmirësohet me 32 vende (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Banka Botërore deklaroi se Shqipëria ka bërë hapa të mëdha në përmirësimin e klimës së biznesit. Në raportin “ Doing Business 2017”, banka raportoi se renditja e Shqipërisë u përmirësua me 32 More...

Nga Lajmi Fundit Ne 14:59 25-10-2016
0 Komente

Në Egjipt përsëritet “ mrekullia ” e diellit (Burimi: Gazeta Express, www.gazetaexpress.com)

Qielli i errët dhe i qartë, më pas një rreze e lehtë, është “ mrekullia ” e diellit. Tempulli i madh shkëmbor i Ramses II në Abu Simbel në Egjiptin e Sipërm, rreth 280 kilometra në jugperëndim More...

Nga Lajmi Fundit Ne 14:12 25-10-2016
0 Komente

Këto 13 gjëra duhet t’i përmbushë Serbia në dialogun me Kosovën (Burimi: Gazeta Express, www.gazetaexpress.com)

Dialogu  Kosovës dhe Serbis, i nisur vite më parë, ka parë progres, por edhe regres nga të dyja palët. Në këtë kuadër, janë arritur disa marrëveshje mes dy shteteve, por që nuk kanë gjetur pothuajse More...

Nga Lajmi Fundit Ne 13:55 25-10-2016
0 Komente

Rama, drekë me Thaçin në Prizren (Burimi: Gazeta Express, www,gazetaexpress.com)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar ditë më parë se të martën do të drekojë në Prizren me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar ditë më More...

Nga Lajmi Fundit Ne 13:42 25-10-2016
0 Komente

Liderët e partive politike pritet të takohen për demarkacionin?(Burimi: Gazeta Express, www.gazetaexpress.com)

Gjatë ditës së sotme pritet të takohen liderët e partive politike për të miratuar një draft-deklaratë në të cilën do të zotohen se do të punojnë së bashku për të zgjidhur çështjen e marrëveshjes More...

Nga Lajmi Fundit Ne 13:19 25-10-2016
0 Komente

Milva Ekonomi: 6.2 mld lekë ndihmë shtetërore në 2015(Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Ministria e Ekonomisë Milva Ekonomi publikoi raportin vjetor të ndihmës shtetërore për vitin 2015, ku thotë se në këtë vit u ndanë 6.2 miliardë lekë në total. Në mbledhjen e radhës së Këshillit More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:43 25-10-2016
0 Komente

Shërbimi i ugjencave në Jug, me sistem të ri ne gatishmëri (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Qarku i Gjirokastrës do të ketë në gatishmëri 7 autoambulanca, vendndodhja e të cilave do të jetë sipas një skeme të re, teksa përveçse në Memaliaj, Poliçan e Dropull, autoambulanca do të ketë edhe More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:22 25-10-2016
0 Komente

Kushtetuesja pezullon ” Vettingu ” dhe e dërgon në Venecia (Burimi: Top Channel, www,top-channel.tv)

Gjykata Kushtetuese ka pezulluar ligjin e “Vettingu” dhe do t’i drejtohet Komisionit të Venecias për mendim për ligjin në fjalë para se të dalë vetë me një vendim përfundimtar për të. Ky është More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:00 25-10-2016
0 Komente

Gara shpejtësie me 9 makina në Tiranë, rrezik në rrugë(Burimi: Noa.al, www.noa.al)

Ngjarja ka ndodhur në unazën e madhe të Tiranës, nga mbikalimi tek Kopshti Zoologjik, në drejtim të një qendre tregtare. Gjatë mbrëmjes së djeshme janë konstatuar duke bërë gara me shpejtësi mjetet More...

All Rights Reserved 2016.