Etiketa nga Arkiva ‘lajmi’
Nga Lajmi Fundit Ne 14:46 27-10-2016
0 Komente

Thënie të thella që nuk pendoheni nëse i lexoni! (Burimi: Telegrafi, www.telegrafi.com)

Më poshtë mund të lexoni 25 thënie nga njerëzit e zgjuar të antikitetit, vlera e të cilëve nuk ka humbur deri në ditët e sotme. • Dhimbja e tepruar për të vdekurit është çmenduri, sepse ajo është More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:21 26-10-2016
0 Komente

Të ardhurat në buxhet. Mblidhen 19 miliardë më shumë se 2015 (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Për periudhën janar-shtator qeveria ka mbledhur 298.1 miliardë lekë të ardhura në buxhet. Të dhënat zyrtare nga Ministria e Financave tregojnë se krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë, More...

Nga Lajmi Fundit Ne 10:24 26-10-2016
0 Komente

Manjani: Aktet noteriale nga Evropa në Kinë duhet të jenë njëlloj (Burimi: Noa, www.noa.al)

Ministri i Drejtësisë, z. Ylli Manjani ka pritur në takim një delegacion të nivelit të lartë, me përfaqësues të Dhomës Kombëtare të Noterisë Kineze. Delegacioni i cili ka zhvilluar një vizitë disa More...

Nga Lajmi Fundit Ne 18:07 25-10-2016
0 Komente

Kroasanë të shijshëm, si ti përgatisni ( Burimi: Telegrafi, www.telegrafi.com)

Kroasanë te shijshem: Per te pergatitur kroasanë sa me te shijshem ne ambjentet e shtepise suaj me poshte ju japin receten dhe perberesit kryesor.   Përbërësit: – 1 kg miell të butë tip 400, – 1 More...

Nga Lajmi Fundit Ne 16:32 25-10-2016
0 Komente

Mashkulli perfekt që zgjon fantazinë e femrave (Burimi: Noa, www.noa.al)

Franco Noriega është modeli- kuzhinier ,mashkulli me nje trup perfekt nga Peruja, i cili zgjon fantazitë seksuale të shumë femrave në botë. Pasi pozoi për fotografë të mëdhenj dhe sfiloi për stilistë More...

Nga Lajmi Fundit Ne 13:55 25-10-2016
0 Komente

Rama, drekë me Thaçin në Prizren (Burimi: Gazeta Express, www,gazetaexpress.com)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar ditë më parë se të martën do të drekojë në Prizren me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar ditë më More...

Nga Lajmi Fundit Ne 7:52 25-10-2016
0 Komente

Stephen Hawking: Mos kontaktoni me Alienët, për ta jemi”bakterje”(Burimi: Albeu, www.albeu.com)

Fizikanti dhe kozmologu Stephen Hawking, edhe një herë ka paralajmëruar për rreziqet që lidhen me jetën jashtëtokësore dhe përpjekjet për t’i kontaktuar, raporton “The New York Times”. Stephen More...

Nga Lajmi Fundit Ne 16:36 24-10-2016
0 Komente

Veseli e procedon për në Kuvend deklaraten për vizat,( Burimi: Top Channel)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka proceduar për miratim në seancën e ardhshme plenare projektdeklaratën e propozuar nga vet ai për liberalizimin e vizave. Pas këmbënguljes për arritjen e More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:25 24-10-2016
0 Komente

Konferenca botërore Robotët 2016 (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Sistemet e zgjuara robotike, të krijuara për lehtësimin e së përditshmes, janë kthyer në njërin prej subjekteve më të rëndësishme të Konferencës botërore Robotët 2016. Ngjarja Robotët po mbahet More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:12 24-10-2016
0 Komente

Emily Ratajkowski kopjon Irina-n? (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Emily Ratajkowski  ka arritur të tërheqë një numër të madh ndjekësish në mediat sociale dhe kjo falë pamjes së saj mahnitëse. Emily Ratajkowski Këtë gjë Emili Ratajkowski e ka vërtetuar edhe More...

All Rights Reserved 2016.