Etiketa nga Arkiva ‘lajmifundit.com’
Nga Lajmi Fundit Ne 15:20 27-10-2016
0 Komente

20 gënjeshtra mbi shëndetin (Burimi: Albeu, www.albeu.com)

Gjatë gjithë jetës tonë kemi dëgjuar thënie të ndryshme mbi shëndetin. Nga këshillat e moçme të gjyshes e deri tek informacionet e fundit mbi këshillat mjekësore, janë akumuluar një numër i madh More...

Nga Lajmi Fundit Ne 13:37 27-10-2016
0 Komente

Ngjarje të çuditshme që kanë ndodhur gjatë historisë (Burimi: Zëri, www.zëri.info)

Disa ngjarje historike ofrojnë terren më të përshtatshëm për lindjen e teorive konspirative. Kjo për shkak të elementeve të panjohura dhe të paqarta në to. Historia dhe çudirat janë gërshetuar në More...

Nga Lajmi Fundit Ne 12:20 27-10-2016
0 Komente

Obama tallet nga vajza (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Fjalimet impresionuese janë një karakteristike e presideniti Obama , por duket se jo gjithmonë vlerësohen kur mbahen në tryezën e ngrënies. Presidenti rrëfeu gjatë shfaqjes në një program televiziv, se More...

Nga Lajmi Fundit Ne 11:34 27-10-2016
0 Komente

Rrëfimi emocional i Kadri Veselit për vlerat e luftës (Burimi: Telegrafi, www.telegrafi.com)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka mbajtur një fjalim emocional në Parlament, derisa ka folur për rastin e dënimit të vëllezërve Demaku dhe luftëtarëve tjerë të UÇK-së. Ai ka evokuar More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:21 27-10-2016
0 Komente

Bushati takon Erdogan: Mbështesim qeverinë turke për vendosjen e rendit kushtetues (Burimi: Noa, www.noa.al)

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati në vijim të vizitës zyrtare në Turqi, u prit nga Presidenti Recep Tayyip Erdogan. Gjatë takimit u shpreh vlerësim për punën e kryer drejt thellimit të bashkëpunimit More...

Nga Lajmi Fundit Ne 11:01 26-10-2016
0 Komente

Aksione anti kanabis , asgjesime dhe arrestime te shumta (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Aksione anti kanabis te perhapura ne te gjithe territorin e Shqiperise ka cuar ne kapjen dhe asgjesimin e sasive te medha te kanabis sativa dhe gjtihashtu ka cuar ne arrestime te shumta te personave te kapur ne More...

Nga Lajmi Fundit Ne 9:29 26-10-2016
0 Komente

Dekriminalizimi, Kuvendi: Asnjë subjekt me rekorde gjyqësore( Burimi: Top channel, www.top-channel.tv)

 Kuvendi i Shqipërisë ka dhënë informacion në lidhje me ecurinë e zbatimit të ligjit të dekriminalizimit dhe sipas tij, “asnjë nga subjektet e verifikimit nuk ka rekorde të gjendjes gjyqësore në vend, More...

Nga Lajmi Fundit Ne 8:12 26-10-2016
0 Komente

Horoskopi i ditës, 26 tetor 2016 (Burimi: Noa, www.noa.al)

Horoskopi i dites 26tetor 2016 : Dashi Sot mbase do t’ju tërheqë një ndjenjë e momentit ju të dashuruarve që do të tregojë në të ardhmen se është shumë më e fortë seç e mendonit. Beqarët do kenë More...

Nga Lajmi Fundit Ne 16:05 25-10-2016
0 Komente

Zbulim i rëndësishëm për kancerin e gjirit (Burimi: Albeu, www.albeu.com)

Një ilaç i ri, që shkatërron tumoret me anë të kimioterapisë, ofron shpresa për pacientët me tumor “trefish negativ” në gji dhe per kancerin e gjirit. Një në 5 raste me  kancer ne gji preken nga More...

Nga Lajmi Fundit Ne 15:45 25-10-2016
0 Komente

Çfarë do t’ju ndodhte pas eliminimit te sheqerit për vetëm nëntë ditë? (Burimi: Telegrafi, www.telegrafi.com)

Hulumtimet shkencore kanë zbuluar përse është me rëndësi të përkufizoni futjen e sheqerit në organizëm. Hulumtimet e reja zbulojnë që eliminimi i sheqerit nga ushqimi për vetëm nëntë ditë mund të More...

All Rights Reserved 2016.