Etiketa nga Arkiva ‘llotaria kombetare’
Nga gazeta e pavarur Ne 17:23 19-12-2012
0 Komente

Qeveria miraton marrëveshjen e licencës për Lotarinë Kombëtare (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANË- Qeveria miraton marrëveshjen e licencës për Lotarinë Kombëtare. Kryeministria lajmëron se marrëveshja është bërë nga Ministrisë së Financave dhe Oesterreich Ische Lotterien “Në mbështetje More...

Nga gazeta e pavarur Ne 16:45 17-09-2012
0 Komente

Mbyllet procesi: Qeveria u jep austriakeve llotarine kombetare (Burimi: 24 Ore, www.24-ore.com)

Kompania austriake “Austrian Lotteris” shpallet fituese e koncesionit për të menaxhuar Llotarinë Kombëtare. Në një njoftim zyrtar, Ministria e Financave bëri të ditur se, Komisioni i Vlerësimit More...

Nga lajme nga bota Ne 16:41 12-09-2012
0 Komente

EIU: Ekonomia do sjellë humbjen e Berishës në zgjedhjet e 2013 (Burimi: Shekulli, shekulli.com.al)

Kriza ekonomike që ka prekur vendin si dhe pritshmëritë për ulje të ecurisë së ekonomisë për vitin 2013, janë shkaku kryesor që qeveria Berisha të mund të humbë zgjedhjet e ardhme. Ndërsa shanset More...

Nga lajme nga bota Ne 10:37 11-09-2012
0 Komente

Lotaria Kombëtare, kompania ‘Intralot’ padit Boden (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Kompania greke e interesuar për tenderin e Lotarisë Kombëtare, “Intralot”, padit në gjykatë ministrin e Financave, Ridvan Bode. Lajmi publikohet sot në të përditshmen “Panorama”, More...

All Rights Reserved 2016.