Etiketa nga Arkiva ‘mali i zi’
Nga lajmi sot Ne 16:21 02-12-2015
0 Komente

Meta përshëndet vendimin e Organizatës së Traktatit të Atlantikut të Veriut (NATO) për të ftuar Malin e Zi të hapë negociatat e anëtarësimit (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Meta përshëndet vendimin e Organizatës së Traktatit të Atlantikut të Veriut (NATO) për të ftuar Malin e Zi të hapë negociatat e anëtarësimit Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta përshëndet vendimin e Organizatës More...

Nga lajmi sot Ne 21:55 12-11-2015
0 Komente

Meta mori pjesë në Konferencën për “Garantimin e të Drejtave të Kërkuesve të Mbrojtjes Ndërkombëtare” (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Meta mori pjesë në Konferencën për “Garantimin e të Drejtave të Kërkuesve të Mbrojtjes Ndërkombëtare” Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta mori pjesë në Konferencën për “Garantimin e të Drejtave More...

Nga lajme nga bota Ne 14:44 14-04-2015
0 Komente

Tarifat e larta, anijet lënë portin e Durresit, zgjedhin Malin e Zi (Burimi: Shqiptarja, www.shqiptarja.com)

DURRES – Në portin detar të Durrësit i cili është edhe porti më i madh i vendit puna ka kohë që ka rënë. Kjo duket me numrin e pakët të anijeve që vizitojnë këtë port. Sot në kalatat e këtij More...

Nga lajmi sot Ne 18:50 17-05-2014
0 Komente

Kapen 47 ton cigare kontrabandë (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Autoritetet shqiptare bllokuan një anije të huaj tregtare që lundronte nga Greqia drejt Malit të Zi duke kapur në të një sasi prej 47 tonë cigare kontrabandë në vlerën e 10 milionë dollarëve.  Anija More...

Nga lajmi sot Ne 9:15 25-04-2014
0 Komente

Fjala e Kryetarit të Kuvendit në seancën plenare (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Fjala e Kryetarit të Kuvendit, z. Ilir META në seancën plenare. Vazhdimisht kemi dëgjuar të flitet në emër të Kushtetutës nga opozita, madje edhe kërcënime se do të dilet me Kushtetutë në dorë, siç, More...

Nga lajmi sot Ne 10:38 06-04-2014
0 Komente

Për herë të parë në Durrës “Gjysmëmaratona Ballkanike” (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Sot për herë të parë zhvillohet “Gjysmëmaratona Ballkanike” dhe “Dita e Parë Ndërkombëtare e Sportit për Zhvillim dhe Paqe” në qytetin e Durrësit. Maratona Ballkanike është i pari event në More...

Nga lajmi me i fundit Ne 10:03 18-12-2013
0 Komente

Instituti francez: Shqipëria, vend me rritje të abortit selektiv (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Instituti francez: Shqipëria, vend me rritje të abortit selektiv Praktika e tmerrshme e aborteve selektive, ajo që kryhet kur mësohet se fëmija që pritet të vijë në jetë, është i seksit femër, deri More...

Nga lajmi me i fundit Ne 14:52 30-10-2013
0 Komente

Pesticidet, Mali i Zi bllokon eksportin e kastravecit shqiptar (Burimi: Shqiptarja.com, www.shqiptarja.com)

Pesticidet, Mali i Zi bllokon eksportin e kastravecit shqiptar PODGORICË – Mali i Zi ka bllokuar eksportin e trangullit shqiptar pasi përbërësi (pesticidi) i njohur si spiroxaminë, e kishte kaluar nivelin More...

Nga gazeta e pavarur Ne 12:50 01-05-2013
0 Komente

Mali i Zi, “parajsë” për keqbërësit rusë (Burimi: top-channel, www.top-channel.tv)

Policia e Malit të Zi, në bashkëpunim me Interpolin, lajmëroi të martën për nisjen e një kontrolli të gjerë mbi pasurinë dhe aktivitetin e shumë shtetasve  rusë që kanë prona apo investime në vend. More...

Nga gazeta e pavarur Ne 19:56 13-03-2013
0 Komente

Mbërrin në Rinas trupi i biznesmenit shqiptaro-malazez, u vra në Sudan. (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Trupi i pajetë i biznesmenit shqiptaro-malazaz, Anton Stanaj, mbërriti mbrëmjen e sotme në aeroportin e Rinasit në Tiranë. Biznesmeni 42-vjeçar, pronar i kompanisë së njohur Rokshped në Malin More...

All Rights Reserved 2016.