Etiketa nga Arkiva ‘suedia’
Nga lajmi sot Ne 16:52 26-10-2015
0 Komente

Erisa Xhixho merr pjesë në Konferencën e 28-të Ndërkombëtare për Gratë Lidere në Izrael (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Erisa Xhixho merr pjesë në Konferencën e 28-të Ndërkombëtare për Gratë Lidere në Izrael Erisa Xhixho merr pjesë në Konferencën e 28-të Ndërkombëtare për Gratë Lidere në Izrael. Zv. Ministrja e More...

Nga lajmi me i fundit Ne 11:01 22-10-2014
0 Komente

Suedia: Gjithçka për ta nxjerrë në sipërfaqe “nëndetësen e huaj” (Burimi: Top-Channel, www.top-channel.tv)

Suedia nuk dëshiron të konfirmojë ekzaktësisht se është duke kërkuar për një nëndetëse të huaj në ujërat territoriale të saj, por, nëse gjen diçka që nuk do ta pëlqente të ndodhej aty, është More...

Nga lajmi sot Ne 17:49 10-02-2014
0 Komente

Mungesa e mëngjesit, rrezik obeziteti dhe diabeti (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Rëndësia e mëngjesit për organizmin tonë është e madhe dhe këtë e vërteton një tjetër studim, këtë herë i nga Suedia.  Departamenti i Shëndetit Publik në Universitetin Umea publikoi të dhënat More...

Nga lajmi sot Ne 13:47 28-01-2014
0 Komente

Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta priti Ambasadorin e Suedisë z. Mats Staffansson (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta priti Ambasadorin e Suedisë z. Mats Staffansson. Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta priti sot Ambasadorin e Suedisë në Shqipëri (Rezident në Shkup) z. Mats Staffansson, shoqëruar More...

Nga lajmi sot Ne 11:07 04-01-2014
0 Komente

Ish-zyrtari i lartë grek pranon se ka marr $16 milionë ryshfet (Burimi: Shekulli, www.shekulli.com.al)

Ish-zyrtari i lartë grek pranon se ka marr $16 milionë ryshfet.  Greqia do të riformojë mënyrën e prokurimit të armatimit, dhe do ta bëjë atë më transparent. Kete premtoi ministri grek i Mbrojtjes Dimitris More...

Nga lajmet e fundit Ne 16:23 03-12-2013
0 Komente

Suedia i thote “po” statusit (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Suedia i thote “po” statusit Suedia bëhet vendi i parë i Bashkimit Europian që konfirmon zyrtarisht votën pro Shqipërisë në mbledhjen e 19 Dhjetorit, të Këshillit të Ministrave të BE ku do të diskutohet More...

Nga lajmi sot Ne 10:25 15-07-2013
0 Komente

10 shtetet ku punojnë më pak dhe fitojnë më shumë (Burimi: Ikub, www.ikub.al)

10 shtetet ku punojnë më pak dhe fitojnë më shumë. CNNMoney ka renditur 10 shtetet ku punonjësit punojnë më së paku gjatë një jave. Në përshkrimin e mëposhtëm mund të shikoni listën e këtyre shteteve, More...

Nga gazeta e pavarur Ne 17:37 11-03-2013
0 Komente

Nderroi jete princesha, historia e dashurise e se ciles hyri ne histori (Burimi: InfoAlbania, infoalbania.org)

Princesha Lillian, romanca prej shume vitesh e se ciles me Princin suedez Bertil u be nje prej historive te dashurise me te famshme te kohes sone, vdiq ne moshen 97-vjecare. Me prejardhje nga Britania e Madhe, More...

Nga gazeta e pavarur Ne 17:08 12-12-2012
0 Komente

Suedia kërkon viza për Ballkanin Perëndimor (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Bashkimi Evropian është pranë propozimit të masës për heqjen e të drejtës së shtetasve të vendeve të Ballkanit Perëndimor për të udhëtuar pa viza në zonën Shengen. Qeveria e Suedisë, sipas ministrit More...

Nga gazeta e pavarur Ne 16:05 15-11-2012
0 Komente

“Çmenduria” e Zllatan Ibrahimoviç (video) (Burimi: Gazeta Shekulli, shekulli.com.al)

Zllatan Ibrahimoviç ka shfaqur të gjithë klasin dhe potencialin e tij për ekipin kombëtar në ndeshjen miqësore përballë Anglisë. Sulmuesi i PSG-së shënoi të katër golat e Suedisë në fitoren 4-2. Por More...

All Rights Reserved 2016.