Etiketa nga Arkiva ‘www.balkanweb.com’
Nga Lajmi Fundit Ne 10:38 26-10-2016
0 Komente

Pagat e gardianëve, kërkesë për t’u barazuar me Policinë e Shtetit (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Vendimi i qeverisë për rritjen nga janari të rrogave të policëve është ndjekur me vëmendje edhe nga Drejtoria e Burgjeve. Sipas këtij institucioni, kjo rritje duhet të përfshijë edhe pagat e punonjësve More...

Nga Lajmi Fundit Ne 17:01 24-10-2016
0 Komente

Ky është sekreti i Madonës, me këtë dietë nuk plaket kurrë(www.gazetaexpress.com)

Dieta e quajtur ‘makrobyotycheskoy’, është një dietë që mbretëresha e pop-it, Madonna, e ka ndjekur rregullisht. Madje, këtë shembull e kanë ndjekur më vonë edhe figura të tjera të ekranit. Në More...

Nga lajme nga bota Ne 13:58 29-09-2015
0 Komente

Fjalimi i deputetit të LSI-së, Spartak Braho gjatë mbledhjes së Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë (Burimi: LSI, www.lsi.al)

I nderuar Kryetar, të nderuar zotërinj ekspert, z. Rainer, z. Devill! Unë do të shpreh disa mendime në cilësinë e anëtarit të komisionit, duke nënvizuar së pari se me kolegët e opozitës ne kemi një More...

Nga lajmi sot Ne 17:08 19-09-2015
0 Komente

Komunikim për shtyp i Kryetarit të Kuvendit, z. Ilir Meta (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Komunikim për shtyp i Kryetarit të Kuvendit, z. Ilir Meta Komunikim për shtyp i Kryetarit të Kuvendit, z. Ilir Meta. Lidhur me debatin më të fundit mbi iniciativat për të përmbyllur procesin ligjor të More...

Nga lajme nga bota Ne 18:26 14-07-2015
0 Komente

Aurela Gaçe shpërthen ndaj kolegëve: U gëzuan kur më rrahën. Edhe po vdiqe, ata do gëzohen (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Aurela Gaçe Këngëtarja e njohur Aurela Gaçe ka shpërthyer ndaj kolegëve të vet. Ajo ka treguar një ngjarje të ndodhur gjatë vitit 2001, kur diskush e ka goditur me grusht dhe i ka marrë telefonin. Gaçe More...

Nga lajme nga bota Ne 17:55 14-07-2015
0 Komente

Shihemi në gjyq me Enin e Klanit! (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Përshëndetje të dashur teleshikues! Ja ku takohemi sërish në rubrikën e përjavshme. Sot kam të ftuar një çift nga Gjirokastra që në fakt nuk janë çift tani se kanë qenë çift më pëpara por u divorcuan More...

Nga lajme nga bota Ne 22:48 12-07-2015
0 Komente

Pensioni social, zbardhet formula për 4 kategori (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Të ardhurat individuale për shtetasit, të cilët aplikojnë për të përfituar pension social, do të llogariten mujore dhe do të rivlerësohen një herë në vit, bazuar në deklaratën e re për gjendjen More...

Nga lajme nga bota Ne 22:38 12-07-2015
0 Komente

Rrëfimi i “plakut”: Grabita bankën për borxhet e bixhozit (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Aventura e grabitjes së një banke të nivelit të dytë në Durrës duket se nuk ka zgjatur shumë për dy të rinjtë, pasi kanë rënë shpejt në prangat e policisë. Në Gjykatën e Durrësit dje u mbajt seanca More...

Nga lajme nga bota Ne 22:07 12-07-2015
0 Komente

Aksidentohet Tom Doshi (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Deputeti Tom Doshi është aksidentuar ndërsa udhëtonte me automjetin e tij. Ai ishte duke udhëtuar me makinën e tij tip Audi teksa është goditur në anën e shoferit nga një BMW. Ngjarja ka ndodhur në More...

Nga lajme nga bota Ne 21:45 12-07-2015
0 Komente

“Oxi” për Greqinë? Italia ndërkohë irritohet me Gjermaninë (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

A mund të ketë dalje të Greqisë për pesë vite nga Eurozona? Minsitri gjerman i Financave ka shkaktuar me këtë debate të ashpra në Bruksel. Greqia do të duhej da largohej për pesë vite nga Eurozona dhe More...

All Rights Reserved 2016.