Etiketa nga Arkiva ‘www ballkan web’
Nga Lajmi Fundit Ne 12:22 25-10-2016
0 Komente

Kushtetuesja pezullon ” Vettingu ” dhe e dërgon në Venecia (Burimi: Top Channel, www,top-channel.tv)

Gjykata Kushtetuese ka pezulluar ligjin e “Vettingu” dhe do t’i drejtohet Komisionit të Venecias për mendim për ligjin në fjalë para se të dalë vetë me një vendim përfundimtar për të. Ky është More...

Nga Lajmi Fundit Ne 17:01 24-10-2016
0 Komente

Ky është sekreti i Madonës, me këtë dietë nuk plaket kurrë(www.gazetaexpress.com)

Dieta e quajtur ‘makrobyotycheskoy’, është një dietë që mbretëresha e pop-it, Madonna, e ka ndjekur rregullisht. Madje, këtë shembull e kanë ndjekur më vonë edhe figura të tjera të ekranit. Në More...

Nga lajme nga bota Ne 18:16 14-07-2015
0 Komente

KQZ shpërndan mandatet për disa Këshilla Bashkiake (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e rradhës shqyrtoi e miratoi projekt- vendime të rëndësishme, nderkohe qe miratoi dhe shpërdau mandatet e këshillave bashkiake për disa bashki për zgjedhjet vendore More...

Nga lajme nga bota Ne 20:15 06-07-2015
0 Komente

“I vrava për t’u marrë makinën” (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Forcat e Policisë së Shtetit prangosën dje të dyshuarin si vrasës së dy turistëve çekë, pasditen e 3 korrikut. Shtetasi Sokol Mjacaj, 20 vjeç, u kap gjatë tentativës për t’u larguar në një banesë More...

Nga lajme nga bota Ne 19:56 06-07-2015
0 Komente

Horoskopi 6 korrik 2015 (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

Dashi Do të keni kontradikta të shumta ju që jeni në një lidhje. Beqarët duhet të mos nxitohen për të krijuar një lidhje, sepse do të pendohen. Gjendja financiare jo aq e mirë sa e kishit menduar. Demi Do More...

Nga lajme nga bota Ne 12:44 18-06-2015
0 Komente

Sekretari Ndërkombëtar i LSI-së, z. Ralf Gjoni merr pjesë në Kongresin e Socialistëve Evropianë në Budapest (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Sekretari Ndërkombëtar i LSI-së, z. Ralf Gjoni merr pjesë në Kongresin e Socialistëve Evropianë në Budapest Partia e Evropianëve Socialistë (PES) ka zhvilluar kongresin e saj vjetor këto ditë në Budapest, More...

Nga lajme nga bota Ne 15:11 09-06-2015
0 Komente

Kryetari i LSI-se, z. META lancon spotin për mbrojtjen e VOTËS. META – Per LSI shume i rëndësishëm Standardi se sa Rezultati (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Konferenca për shtyp e Kryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Ilir Meta Kryetari i LSI-se, z. META lancon spotin për mbrojtjen e VOTËS. META : Per LSI shume i rëndësishëm  Standardi se sa More...

Nga lajme nga bota Ne 9:22 09-06-2015
0 Komente

Statusi i Ushtarakut, fshihen trajtimet, shërbimet dhe pensionet (Burimi: Gazeta Shekulli, www.shekulli.com.al)

E drejta për të bërë publike shqetësimet personale apo të një shtresës që bën pjesë, është sa e ligjshme aq edhe qytetare. Në vitin 2015, ish-punonjësit e Forcave të Armatosura, duket se po mbajnë More...

Nga lajme nga bota Ne 13:42 03-06-2015
0 Komente

Gjykata e Lushnjës dënon me 9 vjet burg Liza Tabakun dhe me 3 vjet të birin (Burimi: Top Channel, www.top-channel.tv)

Gjykata e Lushnjës ka dënuar me 9 vite burg ish-drejtoreshën e Drejtorisë Arsimore, Liza Tabaku. Po ashtu, është dënuar me tre vjet burg dhe djali i saj, Xhonluko Tabaku. Liza Tabaku u akuzua për shpërdorim More...

Nga lajme nga bota Ne 15:30 01-06-2015
0 Komente

Kandidati i ASHE për Bashkinë e Cërrikut z. Altin Toska i shoqëruar nga Ministri Edmond Haxhinasto takim me komunitetin rom dhe egjiptian si dhe me fermerë në Mollas (Burimi: LSI, www.lsi.al)

Kandidati i ASHE për Bashkinë e Cërrikut z. Altin Toska i shoqëruar nga Ministri Edmond Haxhinasto takim me komunitetin rom dhe egjiptian si dhe me fermerë në Mollas Toska: Një vëmendje do t’i kushtojmë More...

All Rights Reserved 2016.