Postuar me: 7:05 09-06-2012

Tel Avivi mban paradën e homoseksualëve

Shperndaje
Etiketat

TEL AVIVI- Në Tel Aviv është mbajtur sot parada vjetore e homoseksualëve. Dhjetëra-mijëra izraelitë kanë dalë në rrugët e qytetit, ndërkohë që festimet janë karakterizuar me muzikë, vallëzim dhe flamuj me ngjyra ylberi.

Mbështetësit e homoseksualëve thonë se Tel Avivi është njëri nga destinacionet më mikpritëse në botë të kësaj kategorie të shoqërisë.

Ndërkohë, që parada ka shkuar e qetë dhe nuk raportohet të ketë ndodhur asnjë incident.
Burimi: (europa e lirë/BalkanWeb)

Rreth Autorit

Komenti Juaj :

CAPTCHA *

All Rights Reserved 2016.