Postuar me: 11:17 26-05-2012

Titujt kryesorë të gazetave shqiptare, 25 Maj 2012

Shperndaje
Etiketat

Më poshtë vijojnë titujt kryesorë të disa prej gazetave të botuara sot:

Gazeta “MAPO”

PRESIDENTI, PD KËRCËNON METËN ME ZGJEDHJE TË PARAKOHSHME

Berisha: shqyrtoj kandidaturë nga PS, me kusht të jetë politik

Tituj të tjerë:

– Zgjerohet skandali i ”Kristal”, blerja e diplomave nga 8-12 mijë euro
– Heshtja ”kërcënuese” e Berishës dhe Metës – Koment nga Artur Zheji

Gazeta ”Panorama”

LIGJI NË KUVEND
MAXHORANCA BIE ME 68 VOTA, LSI BRAKTIS SALLËN

PD voton ligjin e akcizave pa kuorum. Largohen tre deputetët e LSI dhe Idrizi

Tituj të tjerë:

– Tragjedia e Himarës, zbardhet ekspertiza, fajtor ishte shoferi
– Kadare: Shqipëria komuniste nuk e ka njohur disidencën

”Gazeta shqiptare”

SOT TAKIMI BERISHA-META

Kreu i PD: pranoj një emër jopolitik nga PS

Tituj të tjerë:

– Raporti i DASH, kritika për zgjedhjet dhe 21 janarin
– Rona Nishliu, 200 mijë klikime për këngën ”Suus”

Gazeta ”Shekulli”

BERISHA: PRESIDENTI I RI NGA KRYESIA E PD

Kryesia e PD mandaton Berishën, Patozin dhe Spahon për negociata. Në axhendë edhe takimi me Ilir Metën. Më 30 maj raundi i parë i votimit të presidentit.

Tituj të tjerë:

– Rikthehen kufijtë detarë të 2001, parlamenti voton në unanimitet ligjin

Gazeta ”Rilindja Demokratike”

NEGOCIATAT NISIN SOT ME ALEATËT E PD

Gazeta ”Integrimi”

BASHKIMI EVROPIAN: PËRMBYLLNI SA MË SHPEJT REFORMËN ZGJEDHORE

Gazeta ”Zëri i Popullit”

SHBA SHPËRTHEN KUNDËR BERISHËS: ËSHTË MINUAR E DREJTA E QYTETARËVE PËR TË NDRYSHUAR QEVERISJEN.

Rreth Autorit

Komenti Juaj :

CAPTCHA *

All Rights Reserved 2016.