Etiketa nga Arkiva ‘gdp’
Nga lajmi me i fundit Ne 12:30 27-01-2014
0 Komente

拉瑪:’冠…“將幫助我們把保增長國內生產總值的1%(資料來源:Shqiptarja.com,www.shqiptarja.com)

新華社地拉那 – 拉瑪代理總理今天說,皇冠代理,由阿爾巴尼亞政府對海關協助聘請,將有助於確保今年剛剛從海關增加了該國國內生產總值的1 % 。 該會議是今天在地拉那酒店,我提出了海關改革丞相的戰略部署拉瑪表明,該機構同意向海關機構的徹底轉型。 “我們的做法海關不僅是因為有一個3數字 More...

Nga lajmi sot Ne 10:11 29-06-2013
0 Komente

Ministria e Financave i kërkon Bankës Botërore 200 milionë euro (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Ministria e Financave i kërkon Bankës Botërore 200 milionë euro. Burime nga Ministria e Financave bëjnë të ditur se ky dikaster një muaj më parë i ka shtrirë dorën Bankës Botërore, duke i kërkuar More...

Nga lajmi me i fundit Ne 9:36 20-06-2013
0 Komente

Banka Botërore: 60% e shqiptarëve të varfër (Burimi: Shekulli.com, www.shekulli.com.al)

Banka Botërore: 60% e shqiptarëve të varfër -Niveli i varfërisë është rritur. Aktualisht në Shqipëri jetojnë në varfëri 60 % e popullsisë, ndërsa në minimumin jetik janë rreth 15 % e popullsisë. More...

Nga gazeta e pavarur Ne 18:22 16-02-2013
0 Komente

Kryeekonomisti i BB: Borxhi i Shqipërisë s’duhet të jetë më shumë se 40%. (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Niveli i lartë i borxhit publik është shndërruar në një nga pikat më të nxehta të debatit politik në Shqipëri, por jo vetëm. Që prej fillimit të krizës botërore, institucionet ndërkombëtare i kanë More...

Nga lajme nga bota Ne 11:23 13-11-2012
0 Komente

Raporti i CIA-s, borxhi publik në kufijtë e limitit (Burimi: Albeu, www.albeu.com)

Në vitin 2011 Shqipëria ka pasur një rritje ekonomike prej 2 përqindësh. Sipas një raporti të Shërbimit amerikan të inteligjencës, (CIA) për Shqipërinë, të ardhurat për frymë gjatë këtij More...

Nga lajme nga bota Ne 9:46 12-11-2012
0 Komente

Greqi, mes protestash miratohet buxheti për vitin 2013 (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

GREQI – Parlamenti grek, miratoi mbrëmë në orët e vona buxhetin e ri për vitin 2013. Buxheti u miratua me 167 vota pro dhe me 128 kundër. Buxheti i propozuar nga Qeveria parashikon masa të reja shtrënguese More...

Nga lajme nga bota Ne 11:16 29-10-2012
0 Komente

Borxhi kërcënon vendin, FMN: 64% e PBB (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Vlerësimi 2012 Fondi Monetar, parashikime të zymta për ekonominë dhe papunësinë. Bode: Nuk e ulim dot Ekonomia e vendit pritet të përfshihet në të tjera situata më të vështira, nga sa ka kaluar deri More...

Nga lajme nga bota Ne 18:08 27-10-2012
0 Komente

Qeveria “shkurton” shpërblimet te privati (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Paketa fiskale Nuk do të njihen si shpenzime të zbritshme. Rishikohen tarifat doganore, gjobat dhe procedurat Përveç pagës së 13-të që jepet në fund të vitit, qeveria nuk do t’i njohë si shpenzime bonuset Punonjësit More...

Nga lajme nga bota Ne 14:38 19-10-2012
0 Komente

KLSH: Rritet borxhi tatimor, arrin 64.5 mld lekë (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Kriza që po kalojnë bizneset po reflektohet edhe me mospagim të taksave dhe tatimeve prej tyre. Borxhi tatimor arriti në fund të vitit 2011, vlerën e 64.5 miliardë lekëve, duke shënuar një More...

Nga gazeta e pavarur Ne 11:46 05-10-2012
0 Komente

FMN: U shit pasuria e brezave të ardhshëm, të ardhurat të shkojnë për borxhin (Burimi: Gazeta Shqip, gazeta-shqip.com)

Raporti i plotë për “Albpetrolin”, kreditë e këqija dhe bankat Fondi Monetar Ndërkombëtar insiston që me të ardhurat e shitjes së pasurisë së shqiptarëve të shlyhet një pjesë e borxhit publik. More...

All Rights Reserved 2016.