Etiketa nga Arkiva ‘kursi i kembimit’
Nga lajmi me i fundit Ne 11:10 12-03-2015
0 Komente

歐元較低的水平比12年美元(來源:世紀,www.shekulli.com.al)

歐元已跌至兌美元12年後,歐洲央行(ECB)開始購買政府債券的計劃。 它到達的1.0560美元上漲前的值了。但許多交易商預計,歐元可能很快就會有相同的值一塊錢。 歐洲央行開始在週一最後一輪,購買債券的價值1.14歐元在未來18個月內,為了使市場’洪水’歐元。 英國廣播公司報導,交易員作出反應的最新一輪歐洲央行賣出歐元,買入其他貨幣,如將美元。 美國的貨幣是必需的,美聯儲似乎後,已經完成了購買債券的方案。 歐元開始了其兌美元下滑去年七月,因交易商反應,歐洲央行和美聯儲之間的差別政策。 歐元的價值,因為7月1日,當一個歐元身價1.37美元已經下跌了22.4%。 2015年12月3日 來源:世紀  More...

Nga lajme nga bota Ne 15:22 12-10-2012
0 Komente

Këmbimi valuator, leku fiton pikë ndaj euros e dollarit (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Monedhat e huaja kryesisht euro dhe dollarë, kanë humbur pikë në tregun e këmbimit valutor vendas, duke i hapur rrugë forcimit të lekut. Sipas kursit zyrtar të këmbimit, leku është vlerësuar More...

Nga lajme nga bota Ne 10:46 03-10-2012
0 Komente

Euro dhe dollari zhvlerësohen ndaj lekut (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANE – Në tregun e këmbimit valutor vendas, valutat euro dhe dollarë shënuan sot një zhvlerësim të lehtë ndaj monedhës kombëtare lekë, duke e rikthyer atë në “ditët” e mira. Sipas More...

Nga lajme nga bota Ne 10:53 12-09-2012
0 Komente

Ndryshimet Kushtetuese, Patozi: Nuk i votojmë propozimet e PS (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANË – “Nuk ka arsye të konsiderohen nismat që kanë ardhur nga PS, ato nisma kanë si justifikim vetëm bllokimin”. Kështu deklaroi kryetari i grupit parlamentar të PD, Astrit Patozi mbrëmjen More...

Nga lajme nga bota Ne 15:13 08-09-2012
0 Komente

Privatizimi: Albpetrol, 850 milionë euro ofertë nga SHBA (Burimi: Gazeta Panorama, panorama.com.al)

Hapen ofertat për Albpetrol, 6 kompani në garë. Çmimet, nga rusët e “Gazprom” te konsorciumi amerikan “Vedro Silkroad Equity” Albpetrol, 6 oferta në garë. “Silkroad Equity” LTD, ç’përfshin More...

Nga gazeta e pavarur Ne 15:32 07-09-2012
0 Komente

Leku forcohet, dobësohen euro dhe dollari (Burimi: Indvidi, www.idividi.com)

Tiranë, 7 shtator 2012 (MIA) – Monadha shqiptare leku ka regjistruar sot një vlerësim ndaj dy valutave kryesore të huaja euros dhe dollarit. Siç transmeton ATSH-ja, monedha europiane ka shënuar një More...

Nga lajme nga bota Ne 11:30 15-08-2012
0 Komente

Interesat e larta për kreditë, rrezik për bankat (Burimi: Balkanweb, www.balkanweb.com)

TIRANË– Banka e Shqipërisë vëren se, për shkak të interesave të larta që ofrojnë bankat, rreth 130 miliardë hua të dhëna nga vetë ato rrezikojnë të kthehen në problematike. Në një analizë More...

All Rights Reserved 2016.