Etiketa nga Arkiva ‘papa francisku 1’
Nga gazeta e pavarur Ne 18:59 27-03-2013
0 Komente

Papa ndryshe, vjen dhe refuzimi i parë… (Burimi: Ikub.al, www.ikub.al)

Apartamenti papnor është gati, por Shenjtëria e Tij Françesku preferon të vazhdojë të banojë në rezidencën e Shën Martës në Vatikan, atje ku jetuan kardinalët gjatë Konklavës. Lajmi, i dhënë më More...

Nga gazeta e pavarur Ne 10:11 16-03-2013
0 Komente

Papa nën akuzë se nuk kundërshtoi diktaturën në Argjentinë (Burimi: Gazeta Tema, www.gazetatema.net)

Kjo pritej. Brenda pak orësh, mediat kanë nisur që të gjejnë pikat e dobëta të Papës së ri. Françesku I është vënë nën akuzë se ai nuk ka ngritur zërin ndaj abuzimeve me të drejtat e njeriut gjatë More...

All Rights Reserved 2016.